Obálka audioknihy Němčina na cesty A1 - B1

Interpret: Anja Flaume
Vydavatel: Audioacademyeu
Vydáno: 2022

Němčina na cesty A1-B1 - audiokniha obsahuje jazykový kurz němčiny.

Kurz je určen pro začátečníky až středně pokročilé a zaměřuje se na slovní zásobu a fráze, které můžete využít při cestování a hlavně na dovolené. Kurz je založen na kontextovém učení, to znamená, že se nebudete učit jen slovíčka, ale i věty, ve kterých můžete daná slovíčka použít.

V tomto kurzu najdete celkem 600 slovíček a procvičovacích vět. Jednotlivé lekce jsou rozděleny podle témat cestování autem, cestování letadlem, destinace, v hotelu, v restauraci, na nákupech a při komunikaci. Poslechem tohoto kurzu můžete spojit příjemné s užitečným – oživíte si slovní zásobu spojenou s cestováním a zároveň si zopakujete němčinu v úrovni A1 – B1.

Jak s kurzem nejlépe pracovat? Zvolte si lekci, kterou chcete začít. Každá lekce obsahuje šest stop. Nejprve se u každé lekce seznamte se samotnými slovíčky (stopa 1 a 2). Dále máte k dispozici slovíčko následované příkladovou větou, opět v obou variantách překladu (stopa 3 a 4). Poté přecházíte na celé věty (stopa 5 a 6). Jakmile budete zvládat překládat věty z němčiny do češtiny (lekce 6) v časové pauze před českým překladem, tak jste vyhráli. Samotná slovíčka Vám pomohou při pochopení smyslu, ale pomocí osvojených celých vět budete komunikovat mnohem lépe. U každého bloku platí, že jakmile zvládnete poslech z němčiny do češtiny (lekce 1, 3, 5 – cvičení poslouchejte) přecházíte na překlad z češtiny do němčiny (lekce 2, 4, 6 – cvičení přeložte).

V rámci jedné lekce nemusíte pracovat se všemi stopami, můžete se více věnovat takovému poslechu, který vám nejvíce vyhovuje. Doporučuji ale poslechnout si všechny stopy dané lekce minimálně jednou.