Obálka audioknihy Svět pohádek 2

Interpret: Petr Rychlý
Vydavatel: Fonia
Vydáno: 2012

Jeden z nejpopulárnějších českých herců současnosti, Petr Rychlý, se stal v nahrávacím studiu vypravěčem pohádek z různých koutů světa, které mohou děti nejen pobavit, ale také seznámit s hrdiny a postavami pohádek z Anglie, Norska, Japonska, Irska, Islandu, Maďarska či Katalánska. V pohádkových příbězích oživil Petr Rychlý svým hlasem více než dvě desítky figurek, postav a postaviček a dokázal, že je skvělým vypravěčem a hercem mnoha hlasů a výrazů. Jedná se o klasické pohádky, nikoliv však o notoricky známé příběhy od bratři Grimmů či H. Ch. Andersena, takže jistě nadchnou všechny děti, jejich rodiče a prarodiče.

Obsah:
1. Zlatá jablka (avarská)
2. Pán medvědů (indiánská)
3. Angalao a tři kamarádi (filipínská)
4. O princezně Růžence (maďarská)
5. Ryba se jí od hlavy (anglická)
6. Král hub (estonská)
7. Bílý kůň (cikánská)
8. Pekelný mlýnek (norská)
9. Král Sedmilhář (arménská)

Svět pohádek 2 - neokoukané, ale přesto stejně zajímavé a krásné pohádky bratří Grimmů, Hanse Christiana Andersena a dalších známých pohádkářů na této audioknize čte Petr Rychlý.