Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Dům v Bretani

Dům v Bretani

Marta Davouze

Délka: 5 h 55 min
Interpret: Daniela Kolářová
Vydavatel: Mladá fronta
Vydáno: 2014
Typ souboru: MP3
Velikost: 334 MB

Humorná knížka Dům v Bretani zachycuje barvité příběhy autorky poté, co začala žít ve Francii. Do té doby typická Pražačka se v poměrně pokročilém věku musela přizpůsobit naprosto odlišnému životnímu stylu v prostředí bretaňského venkova. Stala se trochu námořnicí, trochu farmářkou, trochu hoteliérkou, to všechno zprvu bez znalosti francouzského jazyka, což samo o sobe přinášelo nejednu komickou situaci. Autorčin zápas s domem, v němž se většina příběhů odehrává, nespočíval jenom v obtížné renovaci starobylých ruin, ale rovněž v nalezení jeho kulturního smyslu. Knížka obsahuje také několik úsměvných zážitků z cest. Pokaždé ale končí uspokojením z návratu do toho domu, autorčina druhého domova, v němž žije svůj „druhý život“.

Marta Davouze (1945)
Vystudovala Filozofickou fakultu UK, pracovala v Sociologickém ústavu ČSAV, ve Státní knihovně ČSR a v nakladatelství Československý spisovatel. Po převratu 1989 založila v Praze Společnost Franze Kafky, kde vydala mimo jiné kompletní Spisy Karla Poláčka a poprvé úplné Dílo Franze Kafky v češtině. Iniciovala projekt pomníku Franzi Kafkovi a mezinárodní literární Cenu Franze Kafky. Napsala řadu fejetonů pro různé časopisy a deníky. Dosud jí vyšly dvě knížky, Podobizny lásky a Vypadni z mýho života! Po rozvodu s prvním manželem Vladimírem Železným se usadila v Bretani a podruhé se provdala.

Daniela Kolářová (1946)
Je jednou z našich nejvíce obsazovaných filmových a televizních hereček. Mimořádnou diváckou oblibu jí přinesly role ve filmových komediích (Na samotě u lesa, Kulový blesk, Slasti otce vlasti, Noc na Karlštejně) a zejména účast v televizních seriálech (Sňatky z rozumu, Taková normální rodinka, Nemocnice na kraji města). Hrála také ve čtyřech filmech režiséra Jana Svěráka (Obecná škola, Akumulátor 1, Tmavomodrý svět, Vratné lahve). Od roku 1971 je členkou uměleckého souboru Divadla na Vinohradech.

Dům v Bretani - audiokniha vznikla podle knihy Marty Davouze Dům v Bretani vydané nakladatelstvím Mladá fronta. Čte Daniela Kolářová. Režie Pavel Musil.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma