Obálka audioknihy Sanatorium

Interpret: Jitka Moučková
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2022

Impozantní hotel napůl skrytý v lesích a zastíněný hrozivými horskými štíty švýcarských Alp, který vznikl rekonstrukcí někdejšího sanatoria pro léčbu tuberkulózy, je to poslední místo na světě, kde by si Elin Warnerová přála být. Jenže už před mnoha měsíci si vzala ve své práci detektiva neplacené volno, takže když ji její bratr Isaac, s nímž se celé roky neviděla, a jeho přítelkyně Laura požádají, aby s nimi v hotelu oslavila jejich zasnoubení, skutečně nemá důvod toto pozvání nepřijmout. Elin dorazí ve chvíli, kdy se blíží mimořádně velká sněhová bouře.

Třebaže je hotel krásný, Elin již při prvním pohledu na něj pocítí napětí, na budově je totiž cosi, co ji znervózňuje – stejně jako na jejím bratrovi. A když se ráno probudí a zjistí, že Laura beze stopy zmizela, Elinino znepokojení zesílí. Bouře odřízne všechny přístupové cesty, a čím déle zůstává Laura nezvěstná, tím více zbylí hosté začínají podléhat panice. Ale nikdo si zatím nevšiml, že zmizela další žena. A Elin je jediná, kdo ostatní může varovat, v jak velkém nebezpečí se všichni nacházejí.

SARAH PEARSE
Sarah Pearse studovala angličtinu a tvůrčí psaní na univerzitě ve Warwicku, poté dělala PR různým zavedeným značkám. Když jí bylo dvacet, přestěhovala se do Švýcarska a každý volný okamžik strávila poznáváním hor; dosud vlastní dům v alpském městečku Crans-Montana, v dramatickém prostředí, které se stalo inspirací pro její knihu. Sarah vždy přitahovaly věci temné a nahánějící hrůzu – odlehlé prostory a opuštěná místa –, takže když si přečetla v místním švýcarském časopisu článek o historii zdejších sanatorií, bylo jí jasné, že našla námět pro svou prvotinu Sanatorium.
Žije u moře v jižním Devonu s manželem a dvěma dcerami.

JITKA MOUČKOVÁ
Jitka Moučková (1979) je česká herečka a dabérka. Narodila se v Kladně. Vystudovala Pražskou konzervatoř, již za studií hostovala v kladenském divadle. Po absolvování konzervatoře účinkovala v muzikálech, např. v pražském divadle Spirála, v Hudebním divadle v Karlíně a v Národním divadle, hrála také v Divadle U Hasičů. Od začátku 21. století se věnuje dabingu, podílela se na desítkách filmů a seriálů. Propůjčuje hlas např. Scarlett Johansson, Jessice Biel, Anne Hathaway, Naomi Watts, Sofii Helin a dalším. V posledních letech se věnuje též načítání audioknih.

Sarah Pearse: Sanatorium| Čte Jitka Moučková| Režie, zvuk a střih Daniel Tůma | Mix a mastering Ivan Mikota | Hudba Karpof Brothers| Natočeno ve studiu KARPOFON (AudioStory)| Grafiku podle knižní obálky adaptovala Lucie Traganová | Produkce AudioStory | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a.s. – Témbr, v květnu 2022

Nahrávka vznikla podle knihy
The Sanatorium © Sarah Pearse, 2020 | Přeložili Libuše a Luboš Trávníčkovi | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s., v edici Kalibr v roce 2021

Audiokniha Sanatorium. Autorka Sarah Parse, čte Jitka Moučková.