Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Pyramida

Pyramida

Henning Mankell

Délka: 14 h 48 min
Interpret: Jiří Vyorálek
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021
Série: Kurt Wallander díl 9
Typ souboru: MP3
Velikost: 835 MB

JAK TO VLASTNĚ VŠECHNO ZAČALO?

Mnohé fanoušky série o komisaři Kurtu Wallanderovi zajímalo, co se dělo před 8. lednem 1990 – tedy před oním časným zimním ránem v Ystadu, kdy tenkrát téměř třiačtyřicetiletého policistu vzbudil telefonát na začátku Vrahů bez tváře. Pětice poutavých příběhů tvořících tento soubor poodhaluje pár střípků z komisařovy minulosti, které se jeho stvořitel uvolil pustit do světa.

Jaký případ byl Kurt nucen řešit coby jednadvacetiletý pochůzkář v Malmö? Kdo ho omráčil a spoutal na benzinové pumpě o Štědrém večeru roku 1975? A proč se mu vlastně rozpadlo manželství? Sledujte, jak začínající vyšetřovatel hledá cestu k sobě samému nejen v oboru kriminalistiky, kde osvědčuje metodický přístup a skvělou intuici, ale i jako pěšák života zakoušející radosti i strasti.

HENNING MANKELL
Narodil se ve Stockholmu a vyrůstal na různých místech Švédska. Zeť režiséra Ingmara Bergmana působil zprvu jako herec, divadelní režisér a intendant nejen ve své vlasti, ale i v Mosambiku, kde vedl soubor Avenida a psal stranou evropského ruchu. Na začátku 90. let vytvořil postavu komisaře Wallandera, díky níž se celosvětově proslavil. Všech 11 knih série, kterou stejně jako další autorovy knihy vydalo nakladatelství Host, postupně představujeme i v audioverzích. Detektivovy případy se v Mankellově vlasti dočkaly celovečerních filmových adaptací. Poté následoval seriál Wallander, natočený roku 2005 ve švédské televizi a o tři roky později i v BBC, která hlavní role svěřila Kennethu Branaghovi. V roce 2020 Netflix uvedl první sérii seriálu Mladý Wallander. Krom toho autor vytvořil mj. detektivní thriller Číňan (č. 2011), memoárovou knihu Pohyblivý písek (č. 2017) a romány Italské boty (č. 2017) a Švédské holínky (č. 2018).

JIŘÍ VYORÁLEK
Rodák z Třebíče vystudoval brněnskou konzervatoř a JAMU. Po angažmá v Divadle 7 a půl účinkoval v Divadle Husa na provázku, kde se úspěšně zhostil např. role Shakespearova Hamleta nebo knížete Myškina v jevištní tetralogii Sto roků kobry podle F. M. Dostojevského v režii Vladimíra Morávka. Za souborné uvedení tohoto cyklu byl roku 2007 nominován na Cenu Thálie. Několik dalších sezon působil na volné noze. Ztvárnil řadu rolí nejen v Divadle Reduta, ale i ve filmu (Největší z Čechů, Rodina je základ státu, Posel, Masaryk, Milada, Úhoři mají nabito) a v televizi (historické série České století a První republika). Od roku 2013 je stálým členem souboru pražského Divadla Na zábradlí.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2021. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Pyramida – devátý díl ze série případů komisaře Wallandera. Autor Henning Mankell. Čte Jiří Vyorálek.

více

Série Kurt Wallander

Obálka audioknihy Neklidný muž
Neklidný muž
Obálka audioknihy Vrazi bez tváře
Vrazi bez tváře
Obálka audioknihy Psi z Rigy
Psi z Rigy
Obálka audioknihy Bílá lvice
Bílá lvice
Obálka audioknihy Usměvavý muž
Usměvavý muž
Obálka audioknihy Ve slepé uličce
Ve slepé uličce
Obálka audioknihy Pátá žena
Pátá žena
Obálka audioknihy O krok pozadu
O krok pozadu
Obálka audioknihy Firewall
Firewall
Obálka audioknihy Pyramida
Pyramida

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma