Obálka audioknihy Čertův mariáš

Interpret: Alfred Strejček
Vydavatel: Petrov music
Vydáno: 2023

Audiokniha 14ti pohádek, které namluvil svým famózním hlasem Alfréd Strejček. Za každou pohádkou je veselá písnička o čertech.

Užijte si se svými dětmi pohádky o dobráckých čertech a napravování lidských nešvarů, jako je zloba, lhaní, lakota a ubližování. Pohádky jsou poučné, provedou nás peklem a seznámí s tresty za jednotlivé hříchy. V kotlích se vaří tajemný čertí guláš pro hříšníky. Někdy také vyzrají hříšné duše nad čerty, ale nakonec vždy dobro zvítězí nad zlem.

Jako u nás na zemi vládnou peklu spíše čertice, než čerti....

Kníže pekel vznese závěrem poselství pro bídné lidské pokolení a vrátí se do svého tepla v peklíčku. Předtím však navštíví Malou Stranu v Praze, zavzpomíná na vodníka, šotka, dostane se i k jeptiškám nemocnice Pod Petřínem anebo zkontroluje nevidomé hudebníky na Konzervatoři na Maltézském náměstí v domě U sedmi čertů. Poselství všem lidským bytostem zaburácí na Bílé hoře. S čerty jsme si užili i my ve studiu s hudebníky při natáčení písniček a s Fredem Strejčkem, který čerty namluvil.

Autorka textu: Taťjána Petrovová
Hudba: Vadim Petrov
Ilustrace: Karel Franta
Přednes: Alfréd Strejček
Zvukový mistr: Michal Uhlíř ve studiu UHL Records
Hudebníci: Kamila Uherková (flétna), Jan Czech (klarinet), Petr Anděl (housle), Rostislav Tvrdík (kontrabas, Renáta Benetková (akordeon), František Hönig (bicí)
Sbormistr: Mgr.Eliška Hrubá Toperczerová a sólisté Kühnova dětského sboru

VADIM PETROV
Hudební skladatel, dirigent, klavírista a profesor. Složil hudbu k více, jak 1400 filmům, tv.inscenacím, divadelním představením. Jeho skladby se hrají na koncertech, mezi jeho největší úspěchy patří koncerty v Carnegie Hall v New Yorku, USA. Je zakladatelem Konzervatoře Jaroslava Ježka, profesorem Pražské konzervatoře, nositelem řady ocenění – zlatá i platinová deska SUPRAPHON Zlatá cena OSA Mezinárodní cena Trebbia 2017 a desítky dalších.