Obálka audioknihy Ztracen v zemi mamutů

Ztracen v zemi mamutů

Pavel Radosta

Interpret: Ernesto Čekan
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

BOJ O PŘEŽITÍ V DOBĚ LEDOVÉ

Dobrodružný příběh pro mládež. Čtivé dramatické vyprávění podložené současnými antropologickými poznatky přibližuje období, které zpracoval klasik tohoto žánru Eduard Štorch.

Dospívající chlapec Niam žije v jednom z největších sídlišť lovců mamutů v období doby ledové. Učí se, jak ulovit zvěř, je svědkem velké výpravy na soby i strachu dospělých mužů z medvěda nebo ze lva. Jednoho dne lidé zahlédnou poblíž svého ležení kouř a to může znamenat jediné – cizince mající zálusk na jejich zásoby. Je třeba vyhledat bezpečnější místo, avšak Niam se ztratí a sám bloudí krajem. S příchodem zimy jej najde sestra Žíně a oba sourozenci vyváznou z nebezpečných situací díky tomu, co se dříve naučili. Čtivé vyprávění plné dramatických situací podložené současnými antropologickými poznatky přibližuje období, které zpracoval klasik tohoto žánru Eduard Štorch.

PAVEL RADOSTA
Popularizátor vědy, spisovatel a fotograf. Absolvoval Lesnickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně, studoval Institut výtvarné fotografie. V minulosti redaktor, noční hlídač- psovod, vědecký pracovník, vedoucí výzkumné stanice, vládní konzultant, stážista francouzského ministerstva školství, vědy a výzkumu, PR poradce a marketingový ředitel, vedoucí kartografického nakladatelství, kurátor výstav National Geographic, fotograf, redaktor a editor. Napsal dvě desítky odborných a několik set popularizačních článků převážně s tématy historie, přírody, antropologie a umění.

ERNESTO ČEKAN
Český divadelní a filmový herec. Jeho druhým rodným jazykem je španělština, matka pochází z Uruguaye, v Československu studovala operní zpěv. Po absolvování Pražské konzervatoře nastoupil do divadla v Mostě, kde hrál například v inscenacích Malováno na skle nebo Balada pro banditu. Diváci ho znají z jeviště Městských divadel pražských či Divadla Radka Brzobohatého. Filmové role ztvárnil ve snímku Zátopek, Promlčeno, Jak si nevzít princeznu a jiných, známý je i z televizních seriálů jako Ohnivé kuře, Krejzovi, Život a doba soudce A. K. V dabingu namluvil kromě jiných herce Antonia Banderase, Ryana Reynoldse či Adama Sandlera. Je vášnivým chovatelem speciálních plemen slepic a holubů, rád chodí pěšky.

Nahrávka vznikla podle knihy Pavla Radosty Ztracen v zemi mamutů vydané nakladatelstvím Slovart v roce 2022. Copyright © Pavel Radosta, 2022. Čte Ernesto Čekan. Režie a zvuk Vojtěch Machálek. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Illustration © Kateřina Coufalová, 2022. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s Nakladatelstvím Slovart, s. r. o., v roce 2024.

Audiokniha Ztracen v zemi mamutů, autor Pavel Radosta, čte Ernesto Čekan.