Obálka audioknihy Pohádka o Palečkovi, Zvířátka a Petrovští

Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2020

BOŽENA NĚMCOVÁ
Známá sběratelka lidových pohádek, spisovatelka Božena Němcová, během svého života pobývala na různých místech (Chodsko, Litomyšl, Uhry apod.), kde si nechávala vyprávět pohádky, které pak dál zpracovávala, upravovala a znovu převyprávěla svým krásným poetickým jazykem.

VÁCLAV ŘÍHA
Václav Říha, vlastním jménem Václav Tille byl knihovník, učitel, divadelní a literární kritik a český spisovatel. Kriticky rozebíral tvorbu povídkovou, pohádkovou a zabýval se i dalšími obory literatury a knihovnictví. Při psaní pohádek použil pseudonym V. Říha.

TOMÁŠ VONDROVIC
Tomáš Vondrovic je český spisovatel, scenárista, režisér, básník a překladatel.

Pohádka o Palečkovi, Zvířátka a Petrovští – audiokniha obsahuje dvě dramatizované pohádky od Václava Říhy a Boženy Němcové. Scénář Tomáš Vondrovic. Účinkují Viktor Preiss, Alois Švehlík, Ladislav Trojan a další.