Obálka audioknihy Nesnesitelná lehkost bytí

Interpret: Jiří Bartoška
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2018

Co zbylo z umírajících lidí v Kambodži?
Jedna velká fotografie americké herečky, která drží v náručí žluté dítě.
Co zbylo z Tomáše?
Nápis: Chtěl království Boží na zemi.
Co zbylo z Beethovena?
Zamračený muž s nepravděpodobnou hřívou, který pronáší temným hlasem: „Es muss sein!“
Co zbylo z Franze?
Nápis: Po dlouhém bloudění návrat.
A tak dál a tak dál. Dříve než budeme zapomenuti, budeme proměněni v kýč. Kýč je přestupní stanice mezi bytím a zapomenutím.

Milan Kundera, prozaik, dramatik a esejista, se narodil 1. dubna 1929 v Brně, od roku 1975 žije ve Francii.

Jiří Bartoška
Studoval herectví na Janáčkově akademii (JAMU) v Brně. Působil v divadle Husa na provázku a v souboru Činoherního studia Ústí nad Labem. Byl jedním z herců, kteří v 70. letech proslavili pražské Divadlo Na zábradlí. Vytvořil řadu významných filmových rolí ve snímcích předních českých a slovenských režisérů. Přes množství závazků a práce, vyplývajících z jeho funkce prezidenta MFF Karlovy Vary (od roku 1994) a člena prezidia České filmové a televizní akademie, neopouští ani divadlo, film a televizi.

Nahrávka vznikla podle knihy Milana Kundery Nesnesitelná lehkost bytí vydané nakladatelstvím Atlantis v roce 2015. © Milan Kundera, 1984. Dílo Milana Kundery v českém jazyce vydává nakladatelství ATLANTIS, spol. s r. o., www.atlantis-brno.cz. Čte Jiří Bartoška. Režie Aleš Vrzák. Zvuk Dominik Budil. Nahráno ve studiu DAMU. Obálka s kresbou Milana Kundery Boris Mysliveček. Fotografie autora © Gallimard. Fotografie interpreta © Film Servis Festival Karlovy Vary. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v listopadu 2018, Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1, www.tympanum.cz

Nesnesitelná lehkost bytí - slavný román Milana Kundery konečně jako audiokniha. O melancholii, která člověka zasáhne, když vymění břemeno nesnesitelné tíže životního dramatu za břemeno nesnesitelné lehkosti bytí. Vypráví Jiří Bartoška.