Obálka audioknihy Královnin nápadník

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

Vášeň, intriky, vražda. Alžběta I. nastupuje na trůn

Píše se rok 1553 a anglický král Eduard VI. umírá. Na uvolněný trůn nastupuje Alžběta I. Kdo stojí v cestě její lásce s Robertem Dudleyem? Jeho žena Amy!

Píše se rok 1553 a anglický král Eduard VI. umírá. Nastává boj o trůn, který živí intriky v pozadí. Obrátí Krvavá Mary Anglii ke katolicismu, nebo zvítězí Alžběta Tudorovna? Alžběta, která se během svého věznění v Toweru zamiluje do pohledného šlechtice Roberta, usedne na trůn a Robert se stává jejím milencem. Jen zapomene královně říct, že je ženatý. A manželka Amy se do jeho nového života nehodí… Jako Alžběta jediným pohledem vymazala z Robertova života jeho ženu, tak kdosi připravil jediným stiskem hrdla o život Amy…

Hana Whitton (1950)
Hana Parkánová-Whitton je česká spisovatelka, překladatelka a redaktorka. Vystudovala češtinu a angličtinu na Filozofické fakultě UK. Po roce 1989 se podílela na založení jednoho z prvních soukromých nakladatelství, naposledy působila jako šéfredaktorka Knižního klubu. V roce 2001 se provdala za Angličana Paula Whittona a od té doby žije střídavě na venkově poblíž Oxfordu a v Praze. Z angličtiny přeložila více než šedesát knih. Velký čtenářský ohlas zaznamenaly její humorné knížky zachycující vlastní zážitky ze života v anglické vísce (Jak si na anglické zahrádce vypěstovat českého trpaslíka, Jak se po anglicku vytratit v Anglii, Moje anglická babička a jiné). Píše i romány o významných ženách české historie. Spolu s manželem napsali knihu Toulky literární Anglií.

Jana Štvrtecká (1971)
Divadelní herečka a dabérka. Po absolutoriu JAMU nastoupila do brněnského Národního divadla, kde působí dosud. Hned na počátku dostala velkou příležitost v podobě jedné z titulních rolí Shakespearova dramatu Romeo a Julie, následovaly další velké role v domácím i světovém repertoáru (Pohádka máje, Zločin a trest, Nebezpečné známosti, Past na myši). Pravidelně se věnuje dabingu, zpočátku to byly seriály (Dallas, Komisař Rex), dabovala Julienne Mooreovou ve filmu Hodiny nebo Miu Farrowovou v Rosemary má děťátko.

Audiokniha Královnin nápadník - autor Hana Whitton, čte Jana Štvrtecká.