Moje anglická babička

Délka: 2 h 5 min
Interpret: Taťjana Medvecká
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2015
Typ souboru: MP3
Velikost: 118 MB

Moje anglická babička - audiokniha obsahuje všední i nečekané zážitky babičky Marie, která v osmdesáti opustí Prahu, aby žila se svou vnučkou v anglické vísce Kingstone. Vybrané kapitoly z úspěšné knížky čte Taťjana Medvecká. Autor Hana Parkánová-Whitton. Režie Jaroslav Kodeš

Co se stane, když se téměř osmdesátiletá dáma přestěhuje z Prahy na anglický venkov?
Autobiograficky laděný příběh z pera české autorky žijící ve Velké Británii s vtipem dokládá, že život v cizině je potřeba brát s nadhledem a že se na něj jen tu a tam dají použít česká měřítka. Ovšem tím spíš při něm může být větší zábava.
Téměř osmdesátiletá dáma, babička Marie, se na pozvání vnučky se přestěhuje z Prahy na anglický venkov. Oproti očekávání se s neznámým prostředím, cizím jazykem a konzervativními obyvateli Kingstonu sžije obdivuhodně rychle. Oblíbí si ji i lady Sarah z worthského panství, o jejíž přízeň by stál nejeden Angličan. S čím jí dokáže moudrá babička Marie pomoc? A bude její doporučení správné? A jak se babička zachová, když se jí začne dvořit zachovalý a okouzlující milionář Neville?

Hana Parkánová-Whitton (*1950 v Praze) vystudovala češtinu a angličtinu na Karlově univerzitě a 25 let působila v nakladatelstvích (např. jako šéfredaktorka Knižního klubu). Přeložila přes 60 knih. Napsala i vlastní humorné knihy ze své života v anglické vísce: Jak si na anglické zahrádce vypěstovat českého trpaslíka, Jak se po anglicku vytratit v Anglii, Jak se dostat z Anglie do Zywce a zase zpátky.

Obsah:
1. Krev není voda
2. Člověk míní, Pán Bůh mění
3. Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá
4. Láska hory přenáší
5. Drobty patří ohníčku

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma