Obálka audioknihy Vím, že máš duši

Vím, že máš duši

Jeremy Clarkson

Interpret: Zbyšek Horák
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2015

Ty nejúžasnější automobily, letadla, ponorky, raketoplány a další technické výtvory mají podle autora jedno společné: za každým z nich stojí vizionářský inženýr či nadšený konstruktér, který svému stroji vdechl "duši", ať už šlo o luxusní vůz Rolls-Royce Phantom, letadlo Jumbo Jet, sportovní člun Riva Aquarama, nebo dokonce parabolickou anténu Arthur. Mimoto se od Clarksona dozvíme zásadní informace jako např. kam se nejlíp schovat v případě nukleární války, proč je vesmírná loď z Hvězdných válek lepší, než ta ze Star Treku, či kdo by vyhrál, kdyby se v souboji utkali Superman, James Bond a Terminátor. O „strojích s duší“ vypráví Zbyšek Horák, který byl od roku 2002 oficiálním českým hlasem Jeremyho Clarksona v pořadu Top Gear.

„Clarkson vyznává svůj vztah k pro něj významným strojům v pestrém záběru od automobilů, přes samopaly, přehrady až ke kosmickým lodím. Vše popisuje s technickou i historickou přesností a koření brilantním světáckým pohledem i humorem.“
- Kultura21.cz

JEREMY CLARKSON (* 1960)
Svérázný britský novinář, dlouhá léta moderátor nejsledovanějšího motoristického seriálu Top Gear a autor několika knižních bestsellerů. V češtině již vyšly např. jeho knihy: Zapomeň na brzdy (Dokořán), Léta s Top Gear (Argo), Na plný plyn (Dokořán). Je velkým individualistou s vyhraněnými názory na politiku i společnost, své texty píše stylem „co na srdci, to na jazyku“. Jazyk má při tom pěkně nabroušený ‒ jeho břitký humor se nezastaví před ničím a před nikým. Přispívá rovněž do periodik The Sunday Times a The Sun.

ZBYŠEK HORÁK (* 1966)
Poprvé se v médiích objevil v roce 1985 jako hlasatel zpravodajství tehdejšího Československého rozhlasu. V 90. letech působil v soukromých rádiích i na televizní obrazovce, na přelomu století se vrátil do Českého rozhlasu. V současné době se věnuje především dabingu jako režisér i interpret. Daboval řadu rolí v televizních seriálech i v celovečerních filmech a natočil stovky komentářů k dokumentárním filmům. Od roku 2002 daboval Jeremyho Clarksona, jednoho ze tří moderátorů pořadu Top Gear.

Vím, že máš duši - audiokniha s typickým břitkým humorem autora představuje stroje, které milujeme. Autor Jeremy Clarkson, čte Zbyšek Horák.