Obálka audioknihy Svět pohádek 1

Interpret: Petr Rychlý
Vydavatel: Fonia
Vydáno: 2012

Jeden z nejpopulárnějších českých herců současnosti, Petr Rychlý, se stal v nahrávacím studiu vypravěčem pohádek z různých koutů světa, které mohou děti nejen pobavit, ale také seznámit s hrdiny a postavami pohádek z Anglie, Norska, Japonska, Irska, Islandu, Maďarska či Katalánska. V pohádkových příbězích oživil Petr Rychlý svým hlasem více než dvě desítky figurek, postav a postaviček a dokázal, že je skvělým vypravěčem a hercem mnoha hlasů a výrazů. Jedná se o klasické pohádky, nikoliv však o notoricky známé příběhy od bratři Grimmů či H. Ch. Andersena, takže jistě nadchnou všechny děti, jejich rodiče a prarodiče.

Obsah:
1. Na východ od slunce a na západ od Měsíce (norská)
2. Tři starci (vietnamská)
3. Uhlíř a čert (cikánská)
4. Hloupá a hloupější (anglická)
5. Dvě obryně a kralevic Hlini (islandská)
6. Měděný džbán (japonská)
7. Chytrý Ali (arabská)
8. Čaroděj se sedmi prsty a diamantový zub (katalánská)
9. Červená čepička a Láhvová hora (irská)

Svět pohádek 1 - neokoukané, ale přesto stejně zajímavé a krásné pohádky bratří Grimmů, Hanse Christiana Andersena a dalších známých pohádkářů na této audioknize čte Petr Rychlý.