Obálka audioknihy Krišna, Nejvyšší Osobnost Božství – První část

Vydavatel: Centrum pro védská studia
Vydáno: 2022
Velikost: 1.07 GB

Audiokniha vám umožňuje vstoupit do světa neobyčejných zábav Šrí Krišny, Nejvyšší Osobnosti Božství, který je před pěti tisíci lety předvedl lidem této planety. Zaposlouchejte se do ní a poznejte zblízka Krišnův skvostný charakter a Jeho slavné skutky. Přeneste se do dávno zapomenutých časů a připojte se ke Krišnovi, Jenž právě okouzluje všechny obyvatele zázračné země Vrindávanu a utkává se s mnoha démony a válečníky, dychtícími po Jeho smrti.

A.Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda (1.září 1896, Kalkata – 14.listopadu 1977, Vrindávan), známý také jako Šríla Prabhupáda je zakladatel-áčárja Mezinárodní společnosti pro vědomí Kršny; známější pod názvem hnutí Hare Krišna. Šríla Prabhupáda byl v historii první osobností, které se podařilo přenést starověkou (védskou) indickou kulturu do západního světa v nezměněné podobě.

V roce 1965 připlul do New Yorku v USA a v roce 1966 zde založil Mezinárodní společnosti pro vědomí Kršny. Od té doby neúnavně cestoval a dohlížel na růst svého hnutí. Během dvanácti let čtrnáctkrát objel celou zeměkouli a vytvořil mezinárodní společnost, která má dnes po celém světě více než 650 středisek a chrámů a škol, 65 farem a 110 vegetariánských restaurací. Šríla Prabhupáda vedle kázání neustále psal knihy v anglickém jazyce. Jeho životní dílo tvoří vesměs překlady védských písem ze sanskrtu a bengálštiny.

Jeho knihy byly z angličtiny dále přeloženy do více než 80 světových jazyků. Jednou z knih Šríly Prabhupády je i souhrnná studie desátého zpěvu Šrímad Bhágavatamu pod názvem Krišna, kterou nyní máte k dispozici ve zvukové podobě.