Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Hysterie: strach z odmítnutí

Hysterie: strach z odmítnutí

Heinz-Peter Röhr

Délka: 6 h 3 min
Interpret: Miroslav Černý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 341 MB

Velmi často se setkáváme s nadávkou „Nebuď hysterická!“ Pejorativní vyznění z označované osobnosti okamžitě udělá vyvrhele společnosti, byť to absolutně není pravda!

Hysterie jako nemoc je tu s člověkem už dlouhá století a tisíciletí. Znali ji už staří Egypťané a Řekové. Ale až středověk tyto osoby stigmatizoval a velmi často končily upálené na hranici. Sigmund Freud, společně s Josefem Breuerem, dospěl díky svému neúnavnému studiu a pozorovávání především pacientek (byť se tato vážná porucha osobnosti nevyhýbá ani mužům) k názoru, že hysterie je neurotické zpracování vnitřního konfliktu a že symptomy symbolicky ukazují něco, co je osoba vytěsňuje, co zůstává v nevědomí nebo předvědomí.

Audiokniha má přispět k lepšímu porozumění hysterickým symptomům a charakterovým vlastnostem poškození osobnosti. Pomůže k tomu pohádka bratří Grimmů O rozumné Bětě, na jejímž příkladu se sledují typické formy projevů této poruchy a ukazují možnosti řešení, které zmíněná pohádka naznačuje.

HEINZ-PETER RÖHR
Známý německý psycholog a psychoterapeut. Původně vystudoval sociální práci a pedagogiku, již více než 30 let působí na klinice v Bad Fredeburgu, kde se věnuje především problematice léčby závislostí. Je autorem mnoha úspěšných knih, například Hraniční porucha osobnosti, Hysterie – strach z odmítnutí, Sebeúcta u dětí, Zneužití a další. Vydavatelství Tympanum ve spolupráci s nakladatelstvím Portál vydalo jeho audioknihy Nedostatečný pocit vlastní hodnoty(2018), Cesty z úzkosti a deprese (2019) a Závislé vztahy (2020).

MIROSLAV ČERNÝ
Rodák z hanácké metropole Olomouc. Divadelní, příležitostně filmový herec začínal svou profesní dráhu v Západočeském divadle v Chebu. Poté působil v brněnském divadle Polárka, kde pod vedením Jana Mikuláška, Martina Františáka nebo Hany Mikoláškové Kovaříkové strávil deset sezón. V současnosti je na volné noze a spolupracuje s Národním divadlem Brno, Divadlem U stolu, divadlem Polárka a olomouckým divadlem Tramtarie. Pro Tympanum načetl audioknihy Jak si lidé hrají, Ďábel v Bílém městě a Cesty z úzkosti a deprese.

Nahrávka vznikla podle knihy Heinze-Petera Röhra Hysterie – strach z odmítnutí vydané nakladatelstvím Portál v roce 2009. Copyright © Heinz-Peter Röhr. Z německého originálu Die Angst vor Zurückweisung přeložil Petr Babka. Translation © Petr Babka, 2009. Čte Miroslav Černý. Režie, zvuk Vojtěch Machálek. Technická redakce Jan Raveboy Němec. Hudba Soundguru. Vyrobilo studio Soundguru. Úprava obálky © Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. a nakladatelství Portál, 2021.

Audiokniha Hysterie: strach z odmítnutí – zkušený terapeut Heinz-Peter Röhr popisuje příčiny hysterie, snaží se o její destigmatizaci a nabízí možnosti léčby. Čte Miroslav Černý.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma