Obálka audioknihy Mao sexu

Interpret: Jiří Wittek
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2022

Blaho je přirozený stav vesmíru. Všechno, co není blaho, je faleš, lež, sebeklam, přetvářka, předstírání, náhražka. Blaho je pocit harmonie s tokem vesmíru, který se čínsky jmenuje Tao. Faleš, napodobenina, předstírání a sebeklam se čínsky řeknou Mao. Tao nám prospívá, Mao nám škodí. Tao je nekonečná energie nekonečného vesmíru, Mao je jepičí eneržičička našeho malého vystrašeného egíčka nafukujícího se k prasknutí.

Mao vytváříme, když nahrazujeme něco, co je, něčím, co si představujeme, že by být mělo podle našeho egocentrického řádu, kolektivistické utopie, bigotních pravidel, Maovy příručky. Tak se blaho stává neblahem a z taoistů maoisté. To se nám promítá do sexu a s ním často spojované záhady, které se říká láska.

BENJAMIN KURAS
Český spisovatel, dramatik, překladatel a publicista. Narodil se ve Zlíně a vyrůstal v Olomouci, kde vystudoval na místní univerzitě anglistiku. Krátce pracoval jako rozhlasový redaktor (1968), než se rozhodl pro emigraci do Velké Británie. Od října 1968 žil v Londýně. V době svého britského exilu konvertoval k židovství. Působil jako redaktor BBC (od 1969), psal také divadelní hry. Od roku 1990 Benjamin Kuras přispívá do českých periodik: Respekt, Český deník, Týden, Lidové noviny, Profit, Marianne, MFDnes, Xantypa, Reflex. Dnes žije trvale v Čechách.

Audiokniha Mao sexu - Jak si blaho odpíráme. Autor Benjamin Kuras, čte Jiří Wittek.