Obálka audioknihy Jakub a obří broskev

Jakub a obří broskev

Roald Dahl

Interpret: Vojtěch Kotek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Jakub Tamtudy je malý kluk, který neměl zatím v životě moc štěstí. Tety Brčková a Bečková, u kterých vyrůstá, jsou ohavné babice, které mu odpírají veškerou zábavu. Když však potká na zahradě podivného mužíčka s kouzlem v papírovém pytlíku, jeho život se změní. Na staré broskvoni, která nikdy neměla plody, se jako zázrakem urodí broskev nevídaných rozměrů. Když se Jakub jednou večer dostane tunelem až k pecce, zjistí, že kouzlo zasáhlo i některé hmyzí obyvatele zahrady, kteří teď v broskvi žijí. Společně s novými kamarády se rozhodne od hrozných tet utéct a v obří broskvi procestovat svět. A tak se přes moře i vzduchem tato neobvyklá skupinka dostane z Anglie až do samotného New Yorku.

ROALD DAHL
Britský spisovatel norského původu, známý především svou tvorbou pro děti. Můžeme jmenovat knihy Karlík a továrna na čokoládu, Obr Dobr a Matylda, které byly všechny zfilmovány a také vyšly v Tympanu jako audiokniha. Byl však také mistrem povídek pro dospělé čtenáře s originálním smyslem pro humor a s pečlivě komponovaným příběhem a pointou. Mezi nejznámější patří povídkové soubory Můj strýček Oswald nebo Milostné rošády. Jakub a obří broskev se dočkal svého filmového zpracování v roce 1996.

VOJTA KOTEK
pochází z divadelnické rodiny, jeho otec Václav Kotek je hercem v divadle Járy Cimrmana a maminka Alena vystudovala produkci na DAMU. Mohli jsme ho vidět v řadě televizních filmů, inscenací a seriálů. Příležitost v celovečerním hraném filmu mu přinesl Únos domů režiséra Ivana Pokorného a především role Rendyho ve filmu Snowboarďáci Karla Janáka. Hraje v divadle a věnuje se dabingu, proslavil se zejména jako český hlas čaroděje Harryho Pottera. Jako filmový režisér debutoval celovečerním filmem Padesátka (2016). Věnuje se moderování a hraje na baskytaru v hudební skupině TH!S.

Nahrávka vznikla podle knihy Roalda Dahla Jakub a obří broskev vydané nakladatelstvím Knižní klub v roce 2016. James and the Giant Peach © The Roald Dahl Story Company Limited, 1961. Z anglického originálu James and the Giant Peach, vydaného nakladatelstvím HarperCollins v Londýně v roce 1991, přeložili Jaroslav Kořán a Pavel Šrut. Translation © Jaroslav Kořán, Pavel Šrut, 2010. Čte Vojtěch Kotek. Režie Zuzana Burianová. Hudba Mario Buzzi. Zvuk Tomáš Sochůrek. Grafická úprava obalu Jana Čerevková. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v dubnu 2019.

Jakub a obří broskev je audiokniha pro děti, kterou napsal Roald Dahl a vypraví Vojta Kotek.