Obálka audioknihy Indiánské pohádky

Interpret: Barbora Hrzánová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2019

Pohádky pro všechny, kteří obdivují přírodní svět indiánů a oceňují jejich schopnost pochopení světa

Vladimír Hulpach je autorem řady převyprávěných mýtů, pohádek, legend a bájí z celého světa. Jeho Indiánské pohádky patří k nejúspěšnějším, vyšly již v jedenácti jazykových mutacích a mnoha vydáních.

V těchto pohádkách jsou zvířata a lidé ve stejné roli, mluví spolu a navzájem se silně ovlivňují. Mocní duchové pak zasahují do života všech tvorů rozumně, předem varují a dokážou pozitivně a zásadně proměnit svět.

Bára Hrzánová je "Vinnetou naší doby" (jak zní kniha jejích vzpomínkových rozhovorů s Richardem Ermlem), nejen vynikající herečka, ale i člověk, který má k indiánům celým svým životním postojem blízko. Její citové a osobní zaujetí při četbě těchto pohádek dodává nahrávce nesmírnou autentičnost a sílu sdělení. Totéž podtrhuje v nahrávce hudba, tedy zpěv, buben a chřestidlo v interpretaci náčelníka Ligy lesní moudrosti Filipa Chmela.

Audiokniha Indiánské pohádky obsahuje 16 pohádkových příběhů. Autor Vladimír Hulpach, vypráví Barbora Hrzánová.