Mizení

Vydavatel: Voxi
Vydáno: 2022
Série: Tomáš Volf

Dvojnásobný držitel Ceny Jiřího Marka skloubil napínavou krimi zápletku s působivou sociální sondou na okraj společnosti, kde může jedno špatné rozhodnutí odstartovat životní tragédii a stáhnout nevinné ke dnu.

Policista Tomáš Volf ve svém čtvrtém příběhu řeší ten nejotřesnější případ své kariéry. Vražda spojená se žhářským útokem otřásla i jeho zkušenějšími kolegy. Představuje výročí Hitlerova narození a rasistický nápis na zdi spojitost s extremisty, nebo jde jen o snahu odvrátit pozornost od mnohem závažnějších zločinů? Tomáš Volf zjišťuje, jak podsvětí ovlivňuje lidské životy a zanechává trvalé stopy na těch nejbezbrannějších.

Na scénu se vrací jeho bývalá kolegyně Eva Černá, jíž osud do cesty přivede chlapce, který v dětském krizovém centru tvrdí, že mu rodinu vyměnili za cizí lidi. Vzhledem k jeho problémovému chování a prožitému traumatu je mu však těžké uvěřit. Chlapcovy smutné oči Evu fascinují. Je odhodlaná mu pomoci i za cenu osobních problémů. Každé dítě si přece zaslouží, aby mu někdo naslouchal...

Audiokniha Mizení, autor Jiří Březina, čte Jakub Saic.

Série Tomáš Volf

O2 Knihovna