Vytrvalost

Délka: 10 h 33 min
Interpret: Václav Neužil
Vydavatel: Audiotéka, Slovart
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 595 MB

Audiokniha Vytrvalost – Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka. Autor Rick Broadbent, překlad Pavel Kreuziger. Čte Václav Neužil, režie Helena Rytířová.

Tato audiokniha je první zahraniční biografií, která dokumentuje nevšední vzestup, pád a rehabilitaci muže, který byl prohlášen za „největšího běžce všech dob". Je to také příběh zlatého věku sportu, který se odehrával na pozadí paranoidních ohavností studené války. Z londýnské olympiády v roce 1948 do českých vězeňských lágrů, toto je trýznivý a současně povznášející příběh o přežití. Zatímco Zátopek stoupal k vrcholu své světové slávy, jeho bývalého trenéra zatkli a mučili. Jejich rozdílné cesty odhalují, jak nevypočitatelná je sláva, aby se v čase, kdy se Zátopkův svět zhroutil, opět zkřížily. Jediné, co oběma mužům zbývalo, je vydržet a zůstat pevný.

RICK BROADBENT
Uznávaný anglický novinář Rick Broadbent z listu The Times už má za sebou několik knih se sportovní tématikou. O boxu, o motocyklových závodech, se sedmibojařkou Jessicou Ennisovou spolupracoval na její autobiografii. Příběh o Emilu Zátopkovi pro něj byl krokem jiným směrem: psal o sportovci, s nímž se nikdy nesetkal a který žil v zemi, jejíž jazyk neovládá. Přesto patří kniha k nejlepším biografiím Emila Zátopka.

VÁCLAV NEUŽIL
Po studiu na JAMU hrál mimo jiné v brněnském divadle Polárka, v Mahenově činohře Národního divadla v Brně, Divadle v 7 a půl a v HaDivadle. Od roku 2006 je členem souboru Dejvického divadla. Televizní a filmoví diváci ho znají seriálů jako Čtvrtá hvězda (2014), Atentát (2015), Svět pod hlavou (2017) nebo Dabing Street (2017) či snímků Zoufalci (2009), Rozkoš (2013), Sedmero krkavců (2015), Ztraceni v Mnichově (2015), Bába z ledu (2017) a dalších.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma