Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Naslouchač

Naslouchač

Petra Stehlíková

Délka: 10 h 30 min
Interpret: Jitka Ježková
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2019
Série: Naslouchač díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 592 MB

VÍTĚZ CENY BYSTROUšKA 2020 v kategorii 12 let a více

Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit.

V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin.

Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem.

Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena.

Audiokniha Naslouchač je první díl neotřelé české fantasy série, kterou píše Petra Stehlíková. Vypráví Jitka Ježková.

více

Série Naslouchač

Obálka audioknihy Naslouchač
Naslouchač
Obálka audioknihy Faja
Faja
Obálka audioknihy Nasterea
Nasterea

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma