Ve škole se dějou věci

Prodej byl ukončen.

Délka: 3 h 1 min
Interpret: Tereza Dočkalová
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 170 MB

Audiokniha Ve škole se dějou věci o tom, že jakmile začne škola, Hedvika už se nikdy nudit nebude! Napsala Frida Nilsson, vypráví Tereza Dočkalová.

A tak to taky bylo...

Hedvice je sedm let a za pár dní půjde poprvé do školy. Škola je v takové úplně malinkaté vesničce a široko daleko není nic jiného. Hedvika se strašně těší, čeká už celou věčnost, aby mohla nasednout na školní autobus a rozjet se tam. Na kole by to rozhodně nešlo, na to bydlí moc daleko. Hedvika s rodiči totiž žije v úplné pustině. Jejím domovem je červený domek, který se jmenuje Ängatorp. Ale jen co Hedvika do školy nastoupí, začnou se dít věci! Hedvika s Lindou to myslí dobře, ale většinou se to nějak zvrtne a všechno dopadne docela jinak. Originální, autentické vyprávění z drsného severu v podání Terezy Dočkalové.

FRIDA NILSSON
Úspěšná švédská autorka dětských knih. Doposud vydala devět titulů, které byly přeloženy do řady jazyků. Dva z nich byly nominovány na Augustovu cenu, nejprestižnější švédské literární ocenění. Literární kritika ji přirovnává k Roaldu Dahlovi nebo Astrid Lindgrenové. V nakladatelství Portál vyšly její knihy Piráti z ledového moře, Vránova neuvěřitelná dobrodružství a Gorila a já. Poslední jmenovanou vydalo Tympanum také jako audioknihu v interpretaci Marthy Issové.

TEREZA DOČKALOVÁ
Vystudovala herectví na ostravské Janáčkově konzervatoři. Již při škole hostovala v Těšínském divadle, v ostravském Divadle loutek a na Komorní scéně Aréna, kde po absolutoriu nastoupila do stálého angažmá. V roce 2012 obdržela Cenu Thálie v kategorii herečka do 33 let a o rok později se stala členkou pražského Divadla pod Palmovkou. V roce 2017 získala za ztvárnění ústřední postavy Nory ve stejnojmenné hře Henrika Ibsena v Divadle Pod Palmovkou již druhou Cenu Thálie, tentokrát za mimořádný jevištní výkon. Kromě Divadla pod Palmovkou vystupuje Tereza Dočkalová na Letních shakespearovských slavnostech nebo v inscenacích divadelního spolku Masopust. Pro Tympanum načetla audioknihu Věštba.

Nahrávka vznikla podle knihy Fridy Nilsson Ve škole se dějou věci vydané nakladatelstvím Portál v roce 2019. Copyright © 2005 by Frida Nilsson. Ze švédského originálu Hedvig! vydaného nakladatelstvím Natur & Kultur ve Stockholmu v roce 2005 přeložila Viola Somogyi. Čte Tereza Dočkalová. Režie Anna Marie Kratochvílová. Hudba Matyáš Řezníček. Zvuk Pavel Štěpánek. Ilustrace na obálce © Ilona Komárková. Úprava obalu Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo nakladatelství Portál ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum v dubnu 2019. www.portal.cz, www.tympanum.cz.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma