Obálka audioknihy Cestou špendlíků nebo jehel

Cestou špendlíků nebo jehel

Zuzana Říhová

Interpret: Jana Štvrtecká
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

Manželé Bohumil a Bohumila Novotní hledají v Podlesí, malé vesnici v pohraničí, záchranu svého manželství. Chtějí Ladovskou vesnici a dostanou tu Erbenovu. Z Prahy se stěhují se svým mentálně postiženým synem a netuší, co všechno tím spustí. Jedné noci se totiž vracejí do prázdné chalupy – Kluk zmizel. Podivné události vyvrcholí třetí den po chlapcově zmizení, kdy se před jejich chalupou shromáždí všichni vesničané ve slavnostních úborech. Je to hra ve folklorním duchu, nebo jim všem jde o život?

ZUZANA ŘÍHOVÁ
Česká bohemistka. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vystudovala postupně bohemistiku a komparatistiku. Od roku 2007 působí v Ústavu pro českou literaturu AV ČR. V letech 2014–2017 vedla katedru bohemistiky v Oxfordu. Dlouhodobě se věnuje české avantgardě, publikovala monografii Vprostřed davu. Česká avantgarda mezi individualismem a kolektivismem a antologii avantgardní prózy Neplač, vstaň a střílej. Debutovala básnickou sbírkou Pustím si tě do domu a prozaicky novelou Evička.

Nahrávka vznikla podle knihy Zuzany Říhové Cestou špendlíků nebo jehel vydané nakladatelstvím Argo v roce 2021. Copyright © Zuzana Říhová. Čte Jana Štvrtecká. Režie, zvuk, hudba Soundguru. Technická redakce Klára Melicharová. Cover art © Dana Sahánková. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Cestou špendlíků nebo jehel – temný příběh, který svou temnotou a dusivou atmosférou odkazuje na Erbenovu Kytici. Autor Zuzana Říhová. Čte Jana Štvrtecká.