Obálka audioknihy Emilka

Vydavatel: Jota
Vydáno: 2023

ŽIVOT LIDEM NAKLÁDÁ, KOLIK UNESOU

Emilka přišla na svět za první republiky na dědině nedaleko Brna a odešla z něho, když se její země stala znovu svobodnou. Tento kraj nikdy neopustila a svůj život prožila ve 20. století plném událostí, jejichž důsledky ovlivnit neuměla. Přestože byl Emilčin život protkán radostmi i bolestmi obyčejného člověka, nikdy neztratila sílu jim statečně čelit. Tento román je o opravdové lidskosti, o kráse čirého dobra a o duších obyčejných lidí, jejichž příběhy známe i ze svého vlastního okolí.

IVANA FAJNOROVÁ
Ivana Fajnorová se narodila v roce 1967 v Brně, kde se svým manželem dosud žije. Od dětství miluje literaturu a čtení knih věnuje nemalou část volného času. Všímá si především lidských osudů a drobných, leč pozoruhodných detailů v mezilidských vztazích na pozadí běžných reálií. A právě fascinace obyčejnými osudy a schopnost je poutavě vyprávět ji přivedla k napsání prvního románu Emilka.

MICHAELA RYKROVÁ
Michaela Rykrová pochází z Rokytnice v Orlických horách. Je absolventkou činoherního herectví na JAMU v Brně. Jeden studijní rok také strávila na herecké konzervatoři Royal Conservatoire of Scotland ve Skotsku. Hostovala v divadlech Národní divadlo moravskoslezské, Švandovo divadlo, Divadlo Feste, Národní divadlo Brno a aktuálně hostuje v Divadle Mír. Můžete ji také slyšet na vlnách brněnského rádia Hitrádio City Brno. Svůj hlas již propůjčila řadě audioknihám a pravidelně namlouvá reklamní spoty. Současně pracuje jako masérka a lektorka masérských kurzů.

Nahrávka vznikla podle knihy Ivany Fajnorové Emilka vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2022. © Ivana Fajnorová, 2022. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2023. Čte Michaela Rykrová. Režie, střih a mastering Nahrávací studio George Lukase. Hudba Hana Piškulová. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha Emilka, autorka Ivana Fajnorová, čte Michaela Rykrová.