Obálka audioknihy Pravá nevesta a škovránok

Pravá nevesta a škovránok

Karol Horváth

Délka: 53 min
Interpret: Viera Strnisková
Vydavatel: A.L.I.
Vydáno: 2013

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden dvor a v tom dvore - zábava. Od večera do rána. Sliepka Nora, sliepka Klára, krava Gréta a upípaná myš Filoména si vzali do hlavy, že sa stoj čo stoj vydajú. Problém je však v tom, že posledný kohút zo dvora skončil v nedeľnej polievke a zvyšný spolok „mužských kandidátov" tvorí starý vôl Fodor a dve štence Astor a Buro. Iste uznáte, že nikto z nich nepripadá v súvislosti s vydajom do úvahy. Naším milým „nevestám" teda nezostáva nič iné, len čakať „na toho pravého". Ako tak čakajú, priletí do dvora škovránok Fogel - výmyselník so všetkých výmyselníkov najvýmyselníkovatejší. Nielen, že sa vydáva za cudzinca a rozpráva v niekoľkých cudzích jazykoch, ešte sa aj snaží pod zámienkou horúceho leta popredať ukradnuté slnečníky! Ani to však myške Filoméne nezabráni v tom, aby sa do neho zamilovala. A veru - aj Fogelovi sa pri pohľade na Filoménu rozbúcha srdiečko. Ostatné vydajachtivé „nevesty" obídu naprázdno. Keď už to vyzerá, že sa pytači minuli - kde sa vzal, tu sa vzal - v prostred dvora kohút stál. Fešák Koloman! Ktorú z „neviest" si vyberie? Ktorá bude tá pravá? Prezradíme len toľko, že Kolomanovi okrem jeho mamy - múdrej praprasliepky Amarildy, bude radiť aj jeho srdce.

Obsah:
1. Astor a Bruno bojujú
2. Fógel, Filoména a slnečníky
3. Nora a zvyšok dvora
4. Koloman a Klára v záhrade

Účinkujú:
Prasliepka Amarilda: Viera Strnisková
Lovecký pes Ernest: Ján Rampák
Škovránok Fógel: Ladislav Kerata
Kohút Koloman: Dušan Cinkota
Sliepka Nora: Gabriela Dzúriková
Sliepka Klára: Soňa Norisová
Krava Gréta: Karin Haydu
Myš Filoména: Zuzana Piussi
Šteňa Astor: Táňa Pauhofová
Šteňa Buro: Slávka Halčáková
Vôl Fodor: Eduard Bindas

Pravá nevesta a škovránok - audiokniha obsahuje rozprávky, ktoré napísali Karol Horváth a Silvester Lavrík.