Obálka audioknihy Tamařino souhvězdí

Interpret: Anežka Šťastná
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023

Život devatenáctileté Liv se ani trochu neubírá směrem, kterým by si přála. Přijímačky na vysněnou fotografickou školu nevyšly, místo toho studuje práva, přivydělává si jako servírka v kavárně a těžko hledá společnou řeč s rodiči. A pochybuje. O sobě, o tom, co cítí, o své budoucnosti. Jedinou spřízněnou duší je její nejlepší kamarádka Johana, sarkastická mladá novinářka, která má navzdory drsné fasádě sama problémů až dost. Všechno se ale začne obracet vzhůru nohama, když v kavárně potká o několik let starší Tamaru. Tamara ji fascinuje a zároveň děsí – její tajemnost i náhlý příval citů, který k ní Liv začne chovat. Tehdy ještě netuší, jak moc měsíce strávené po Tamařině boku ovlivní zbytek jejího života…

ANNA MUSILOVÁ
Mladá autorka, která žije napůl v Praze a napůl v Pardubicích. Studuje žurnalistiku na Univerzitě Karlově a pracuje pro Český rozhlas, dřív psala třeba pro Cosmopolitan nebo iDnes.cz. Kromě toho se věnuje focení, malování a cestuje – nejraději a nejčastěji do Velké Británie, která se v průběhu let stala jejím druhým domovem. Její největší vášní jsou však knihy. S díly všech možných žánrů a s notebookem se často schovává po kavárnách a píše – anebo k psaní čerpá inspiraci. Annin debutový psychothriller Černooká (YOLI, 2018) se dočkal velkého čtenářského ohlasu.

ANEŽKA ŠŤASTNÁ
Během studia na francouzské sekci Gymnázia Jana Nerudy se připojila k nezávislé umělecké skupině OLDstars. Od roku 2017 studovala herectví činoherního divadla na DAMU pod vedením Jana Buriana, Evy Salzmannové, Michala Dočekala a Ondřeje Vetchého. Absolvovala zde rolí Summermute v autorském textu Kryštofa Pavelky Digitální podzemí. V současnosti hostuje v Divadle J.K. Tyla v Plzni, Švandově divadle a v ND v inscenaci Vassa Železnová. Podílí se na imerzivních projektech spolku Pomezí a na open air inscenaci Psí dny v Meetfactory.

KRISTÝNA RYŠKA
Pochází z Rožnova pod Radhoštěm. Po studiu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě (obor hudebně-dramatický) nastoupila do angažmá Těšínského divadla (inscenace Maryša, Skřivánek, Slunce pro dva, Motýli). V roce 2008 si ji z celoevropského castingu vybral německý režisér Veit Helmer do hlavní role filmu Absurdistan, který pak úspěšně brázdil světové filmové festivaly, včetně legendárního Sundance Roberta Redforda. V současnosti žije v Praze a hostuje v několika pražských divadlech. Průběžně se objevuje v seriálech České televize i těch komerčních. Hraje na klavír, cimbál a flétnu.

Anna Musilová: Tamařino souhvězdí | Čte Anežka Šťastná, Kristýna Ryška | Režie Alexandra Bauerová | Zvuk, střih, mix a mastering David Pravda | Hudba Jakub König | Natočeno ve studiu MIXING.TODAY | Grafiku podle knižní obálky adaptovala Jana Rybová | Produkce David Pravda | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v listopadu 2023

Nahrávka vznikla podle knihy
TAMAŘINO SOUHVĚZDÍ © Anna Musilová, 2019 | Cover Illustration © Leny Vítková, 2019 | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s., v edici Yoli v roce 2019

Audiokniha Tamařino souhvězdí, napsala Anna Musilová, čtou Anežka Šťastná a Kristýna Ryška.