Obálka audioknihy Zrození vrány

Interpret: Martin Čevora
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2021

Co stojí za podivným chováním dětí v nápravném zařízení? Proč středověké město sevřel strach před blížícím se svátkem? Komu patří oči slídící ve tmě jeskyně a jaké tajemství ukrývá psychiatrická léčebna?

Čtyři příběhy, které spolu zdánlivě nesouvisejí, a přesto se v nich hrdinové svými rozhodnutími ovlivňují. Čtyři příběhy lidí napříč časem, kteří se snaží dosáhnout jen běžné touhy každého člověka – lepšího života. Když se však jejich plány střetnou s vypočítavostí jiných, musí konečně čelit vzpomínkám a touhám, které už dávno pohřbili. Události spojující tyto osobní souboje vytváří příběh nový, v němž zápas o svobodu, lásku, zdravý rozum i holý život získává jiný rozměr. Zrození vrány je kniha, v níž hlavní postava hraje druhé housle.

JIŘÍ VÍTOVEC
Jiří Vítovec (*1994) vystudoval nejdříve sociální práci a poté se věnoval studiu etopedie (pedagogika zaměřená na poruchy chování), kde získal magisterský titul. Ze svých zkušeností z oboru čerpá při psaní příběhů často se opírající o vnitřní souboj člověka a jeho boj s vlastními démony. Tyto příběhy obsahují prvky mysteriózní, fantasy, sci-fi, drama ale také hororu. Kromě psaní miluje včelaření, lukostřelbu nebo hru na kytaru.