Obálka audioknihy Helikonie - Jaro

Vydáno: 2023
Série: Helikonie díl 1
Velikost: 1.13 GB

ŽIVOTNÍ DÍLO VELMISTRA SCIENCE FICTION!

Na Helikonii, planetě obíhající kolem binárních sluncí, trvá Velký rok dva tisíce šest set let pozemského času: lidská civilizace se vzmáhá zjara, vzkvétá během období léta a téměř zaniká s nástupem zimy, jež přetrvává po mnoho lidských generací. Právě přichází jaro a Helikonie se pomalu probouzí z předlouhého sevření mrazu. Kmeny rovníkového kontinentu vycházejí z úkrytů, v nichž zdecimovány na minimum přečkaly nepříznivé klima a opětovně začínají soupeřit o nadvládu nad planetou s divokými tvory chladu – fagory. A v jedné z vesnic, Oldorandu, znovu objevují řemesla, obchod, zemědělství, mince i nové rozměry mezilidských vztahů…

Román Helikonie – Jaro je úvodním svazkem skvělé Helikonské trilogie, monumentální ságy, která svým měřítkem přesahuje všechno, co jeden z největších mistrů imaginace a žánru science fiction kdy napsal.

BRIAN WILSON ALDISS
Brian Wilson Aldiss se narodil v roce 1925 v anglickém Norfolku. Během své dlouhé a úspěšné spisovatelské kariéry publikoval oceňované science fiction (dvě ceny Hugo, cena Nebula a John W. Campbell Memorial Award); bestsellery populární literatury, experimentální literaturu a mnoho dalších kultovních a průkopnických děl, včetně toho nejznámějšího – trilogie Helikonie. Vždy vyzýval mysl čtenářů k zamyšlení, a tak nikoho nemůže překvapit ekologický přesah jeho děl a zamyšlení nad důsledky klimatické změny dlouho před tím, než se staly tyto úvahy součástí mainstreamu.

Připravil mnoho úspěšných antologií a je i autorem velkolepých dějin science fiction Billion Year Spree, později přepracovaných jako Trillion Year Spree. Českým čtenářům je znám z románů Skleník, Nonstop, Pokolení starců či Temné světelné roky. Z mnoha jeho povídek je zřejmě nejznámější Superhračky vydrží celé léto, kterou pro film adaptoval Stanley Kubrick a po Kubrickově smrti ji produkoval a režíroval Steven Spielberg pod názvem A.I. – Umělá inteligence. Brian Wilson Aldiss zemřel v roce 2017 ve věku 92 let.

FILIP JANČÍK
Filip Jančík (* 1974) je český herec, dabér i dabingový režisér. V 18 letech hrál ve filmu Záhada hlavolamu a o rok později ve filmu Vekslák aneb staré zlaté časy. Pracuje pro dabingové studio S-Pro Alfa. Daboval například postavu Codyho v seriálu Krok za krokem, Randyho Dishera v seriálu Můj přítel Monk nebo hlas psa Ftefana v reklamě na limonádu Kofola. V posledních letech se také věnuje načítání audioknih.

Brian Wilson Aldiss: HELIKONIE – JARO | Překlad Hana Březáková | Čte Filip Jančík | Režie Jan Drbohlav | Zvuk, střih a mastering David Pravda| Hudba Petr Hanzlík | Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku podle knižní předlohy adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v listopadu 2023

Nahrávka vznikla podle knihy
Brian Aldiss © HELIKONIE JARO z anglického originálu Helliconia Spring, vydaného nakladatelstvím Grafton Books v Londýně roku 1983 | Přeložila Hana Březáková | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s. v edici Laser v roce 2023

Audiokniha Helikonie - Jaro, autor Brian W. Aldiss, čte Filip Jančík.

Série Helikonie

Obálka audioknihy Helikonie - Jaro