Obálka audioknihy Vozíčkov

Interpret: Jana Vyšohlídová
Vydavatel: Spolek pro Sedlčansko a Královehradecko
Vydáno: 2023

Audiokniha Vozíčkov vychází z tištěné knihy, která je nesmírně hravá a jejíž obsah bylo těžké převést z papíru jen do zvukové podoby. Ale povedlo se, a vy si vy můžete poslechnout příběh železného muže nejen z Havaje, Zbyňka Švehly, v bravurním podání herce Jana Hájka.

Zbyněk je rváč upoutaný po pádu z kola na vozík. S ranou osudu se ale pere houževnatě a neztrácí vtip ani nadhled.

Oproti tištěné knize je v audioverzi i příběh malého Zdendy, kterého na vozík upoutala nemoc. Má však báječného bráchu, se kterým vymýšlí skopičiny i lumpárny, a jež nemoc nazval drakem. A draka je přece možné přeprat!

Autoři knihy, Markéta a Zbyněk, vás knihou provedou.

Obsahuje tyto kapitoly:
· úvod
· Zbyňkův příběh
· Zdendův příběh
· dopis Zbyňka pro Markétu o besedách
· záznam besedy Zbyňka s dětmi
· rozloučení

Audiokniha Vozíčkov, autoři Markéta Vítková a Zbyněk Švehla, čtou Jana Vyšohlídová, Jan Hájek, Markéta Vítková, Zbyněk Švehla a kolektiv dětí.