Nikdo není doma

Délka: 17 h 4 min
Interpret: Igor Bareš
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 963 MB

Audiokniha Nikdo není doma obsahuje thriller s postavou Davida Rakera, který se specializuje na hledání pohřešovaných osob. Autor Tim Weaver, čte Igor Bareš. Režie Lubomír Koníř a Jan Bláha.

VŠECHNY DOMY JSOU PRÁZDNÉ. VŠICHNI ZMIZELI…

Zapadlá yorkshirská vesnička Black Gale měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně onoho osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, trochu popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Jako by se po nich slehla zem. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které si toho večera pořídili. O dva a půl roku později je už policie naprosto bezradná a zoufalé rodiny zmizelých se obracejí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, kterého záhada pohřešované vesnice úplně pohltí.

Jaká tajemství obyvatelé před rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?

TIM WEAVER
Tim Weaver je bývalý novinář a redaktor řady časopisů. Přestože byla jeho novinářská kariéra úspěšná, rozhodl se psát raději thrillery. Počínaje Honem na mrtvého tak vzniklo zatím deset románů, které uvedly na scénu soukromého detektiva Davida Rakera, specialistu na hledání pohřešovaných osob. Weaverův čtvrtý a desátý román, Není cesty zpět a Nikdo není doma, byly prezentovány v prestižním britském knižním pořadu Richard and Judy Book Club. Jeho knihy se pravidelně objevují v žebříčku nejprodávanějších titulů podle Sunday Times a poslední dvě, Žena mého života a Nikdo není doma, se v něm udržely dokonce několik týdnů za sebou. Weaver byl rovněž nominován v rámci britského literárního ocenění National Book Awards. Tim Weaver žije s manželkou a dcerou nedaleko Bathu v jihozápadní Anglii.

IGOR BAREŠ
Divadelní a filmový herec vystudoval JAMU a po hostování v Divadle bratří Mrštíků nastoupil do Národního divadla v Brně. Byl nominován na cenu Alfréda Radoka za roli v Hamletovi a nominaci na Cenu Thálie získal za brilantní provedení postavy Raskolnikova v adaptaci Zločinu a trestu. Ztvárnil také celou řadu filmových rolí, například ve snímku Výlet, Krev zmizelého, Sluneční stát nebo Hezké chvilky bez záruky. Hrál v televizních seriálech a inscenacích, jeho hlas je známý především posluchačům rozhlasových her nebo audioknih.

Copyright © Tim Weaver, 2019. Translation © Alžběta Lexová, 2020. Cover © Jan Matoška, 2020. Nahrávka vznikla ve studiu Wariete v režii Lubomíra Koníře.

více

Série David Raker

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma