Obálka audioknihy VOX

Interpret: Barbora Goldmannová
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2019

Kdybyste měli k dispozici jen sto slov denně, co byste udělali, aby vás bylo slyšet?

Neurolingvistka Jean McClellanová tráví dny ve vynuceném tichu — omezuje ji denní kvóta sta slov. Pokud řekne jen jediné slovo navíc, projede jí tělem elektrický šok. K moci se totiž dostala nová vláda a najednou je všechno jinak. Ale jen pokud jste žena.

Takřka přes noc ztratilo sedmdesát milionů žen práci, zmrazili jim účty a sebrali pasy. A nejděsivější je, že dívky už se ve škole neučí číst a psát. Ještě nedávno každý denně pronesl až šestnáct tisíc slov, nyní musí ženy žít s náramkem, který jim slova počítá.

Prezidentův bratr však při nehodě utrpí poškození mozku a Jean smí pokračovat ve výzkumu poruch řeči. Odměna? Dočasné vyjmutí Jean a její dcery z přísné denní kvóty. Ale co bude dál? Jean chce svůj hlas získat zpět — kvůli sobě, své dceři i kvůli každé umlčené ženě. Tohle je jenom začátek…

CHRISTINA DALCHEROVÁ
Christina Dalcherová získala doktorát z teoretické lingvistiky na univerzitě v Georgetownu. Během studia se zabývala fonetikou zvukových změn v italských a britských dialektech. Učila na univerzitách ve Spojených státech, Anglii a Spojených arabských emirátech. vyučuje tvůrčí psaní, několik let strávila v zahraničí, především na Šrí Lance. Nyní pobývá s manželem střídavě na americkém jihu a v italské Neapoli. Své povídky a kratší prózy publikovala ve více než stovce časopisů po celém světě a obdržela za ně řadu ocenění. Její první román Vox (2018) se dostal do žebříčku bestsellerů The Sunday Times a v hlasování čtenářů na portálu Goodreads.com získal třetí místo v kategorii nejlepší sci-fi roku 2018.

BARBORA GOLDMANNOVÁ
Herectví se začala věnovat na Konzervatoři Brno, po které následovalo studium Janáčkovy akademie múzických umění v ateliéru činoherního herectví prof. Niky Brettschneiderové.
Během studia JAMU vycestovala na dva semestry na prestižní londýnskou hereckou školu Rose Bruford College of Theatre and Performance. Od roku 2017 je členkou Městského divadla Brno. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem. Dále se věnuje herectví v anglickém jazyce v rámci mezinárodních projektů, kurzů a workshopů.

Audiokniha VOX obsahuje oceňovaný dystopický román, jehož autorkou je Christina Dalcherová. Čte Barbora Goldmannová, režie Ondřej Černý.