Obálka audioknihy Jak úspěšně vyjednávat

Interpret: Radek Erben
Vydavatel: Media Empire
Vydáno: 2012

Po poslechu audioprogramu „Jak úspěšně vyjednávat“ zjistíte, že kvalita vašeho života je ovlivněna tím, jaké máte vyjednávací schopnosti. Pochopíte, co je hlavní příčinou, proč lidé neumí dobře vyjednávat. Budete umět používat dva základní typy vyjednávání. Získáte pro sebe nejlepší cenu a nezáleží na tom, zda budete prodávat nebo nakupovat. Poznáte rozdíl mezi evropským a čínským způsobem uzavírání dohod. Naučíte se jednat z pozice moci.Budete uzavírat dohody typu výhra – výhra. Budete vědět, kdy je lepší vyhnout se vyjednávání.

Chcete-li, aby vaše vyjednávání bylo maximálně účinné, potřebujete vědět:
Jak získat moc ( pokud ji nemáte)
Jak se připravit na jakékoliv jednání
Jak používat emoce při vyjednávání
Jak používat termíny ve svůj prospěch
Jak poznat a řešit základní problémy
Jaké výsledky můžete očekávat při vyjednávání

Osobní vyjednávání - Nezáleží na budoucím vztahu. Jde o získání nejvyšší možné ceny při prodeji a nejnižší při nákupu (koupě auta apod...). Budoucnost patří těm, co se nebojí zeptat!
Obchodní vyjednávání - Jde o budování dlouhodobého, oboustranně výhodného vztahu. Obě strany mají spoluvytvářet dohodu, pak mohou být spokojeny. Nedávejte příliš brzy cenovou nabídku! Metoda Ruské fronty + nulové autority.. Když bude druhá strana nespokojena - nebude brát smlouvu vážně! Metoda Čínské smlouvy - je fér a mění se v průběhu času aby byla fér pro obě strany.

MOC při vyjednávání:
Vítězí kdo má informace a zná souvislosti! Ptejte se a hledejte informace!
Ideální vyjednavač: Charakterní+přátelská osoba+ odborník na dané téma.
Buďte absolutně bez emocí, vyjednávejte v pravý čas, dávejte termíny ale sami je nepřijímejte.
Předem se rozhodněte, co jste ochoten postoupit. Většinou se jedná o jednu významnou a tři méně významné záležitosti.
Chytrá otázka a využití konkurence.Síla odchodu a němého výkřiku.

Celý život je o vyjednávání. Vše, co v životě děláte, je vyjednávání. A jediná cesta, jak se v něm můžete zdokonalit, je procvičování. Náš audioprogram vám poskytne výhodu, jak nechat míč na vaší straně.

Jak úspěšně vyjednávat - audiokniha vás naučí, jak se zdokonalovat ve vyjednávání a ovlivnit svůj dosavadní život. Autorem je Dan Miller, čte Radek Erben.