Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Spejblova a Hurvínkova učebnice jazyka českého

Spejblova a Hurvínkova učebnice jazyka českého

Ladislav Dvorský

Délka: 51 min
Interpret: Miloš Kirschner
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 48 MB

Hodina českého jazyka začíná…

Hurvínek dělal v diktátech spoustu chyb, což rozčilovalo paní Kateřinu (Bábinku), a tak se Hurvínek se Spejblem a Máničkou rozhodli, že v rámci sebevzdělávání vytvoří učebnici jazyka českého a dají ji Bábince jako dárek k narozeninám. V prvním díle Bábinku „učili“ všichni tři a zadali jí také domácí úkol. V dalších částech řady žactva rozšířil Spejbl a svéráznými učiteli se stali Hurvínek s Máničkou.

Osmidílný seriál Spejblova a Hurvínkova učebnice českého jazyka 1993 byl poslední rozsáhlejším rozhlasovým počinem Miloše Kirschnera (zemřel v roce 1996). Napsal ho Ladislav Dvorský a byl určen pro rozhlasový cyklus Vysílání pro školy.

V této audioknize najdete první tři ze zachovaných šesti dílů seriálu, které určitě pobaví i dnes.
Seriál se tehdy natáčel a vysílal nepravidelně, neměl tedy pevnou koncepci, což se v dalších dílech občas projevilo třeba v zadávání a kontrole domácích úkolů. Hodiny probíhaly doma, ale i na venkově a třeba i na nádraží.

Audiokniha Spejblova a Hurvínkova učebnice jazyka českého obsahuje tři díly původního rozhlasového pořadu. Napsal Ladislav Dvorský, účinkují Miloš Kirschner, Helena Štáchová a Jan Bošela.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma