Obálka audioknihy Norské děti

Interpret: Taťjana Medvecká
Vydavatel: Větrné mlýny
Vydáno: 2021

Norsko své děti chrání. Nedopustí, aby vyrůstaly ve strachu a ponížení.

Proto se barnevern dívá. Vidí očima úřednic a učitelek, očima sousedů a kohokoli z náhodných kolemjdoucích. Uzná-li, že nejste dobří rodiče, nahradí vás lepšími. Jana Sýkorová a její dvě malé dcery žijí v Norsku pátý rok. Poté co rodinu opustí její švédský partner, zaměří barnevern i ji. Janin život se tím neodvratně mění v thriller a ona nemá jinou možnost, než hledat v sobě akční hrdinku.

– Bila jste své děti?

– Ne, nikdy.

– Jak jste řešila konflikty?

– Zvyšovala jsem hlas, to je pravda. Ale nikdy jsem je neuhodila. Ty vyfocené modřiny jsem dostatečně vysvětlila.

– Někteří rodiče ze školky si všimli, že se vás děti bojí. A jejich děti se vás taky bály.

– Ne, to ne. Mě se děti nebály.

Žena s culíkem se mírně nahnula a rozpačitě se usmála:

– Ony říkají něco jiného.

Audiokniha Norské děti – příběh inspirovaný skutečnými událostmi napsala Hana Roguljič a čte Taťjana Medvecká.