Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Staré dluhy

Staré dluhy

Peter Temple

Délka: 12 h 7 min
Interpret: Jan Dolanský
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2024
Série: Jack Irish díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 683 MB

PRVNÍ PŘÍPAD SVÉRÁZNÉHO DRSŇÁKA S DOBRÝM SRDCEM JACKA IRISHE...

Život v Melbourne není lehký – obzvlášť když se člověk pokouší splácet dluhy sázením na dostizích, snaží se vlastníma rukama vyrobit v truhlářské dílně stůl a v australském fotbalu fandí klubu, jenž prakticky nevyhrává a jehož největší hvězdou byl kdysi jeho otec. Otec, kterého zbožňují fotbaloví pamětníci z jeho oblíbené hospody.

Když se s Jackem Irishem snaží spojit jeden z jeho bývalých známých, Jack nejdříve netuší, o koho jde. A ani poté, co se rozpomene, příliš nespěchá, aby mu telefonát oplatil. Danny McKillop mu totiž připomíná časy a události, na něž by nejraději jednou provždy zapomněl.

Mezitím ale Danny přijde o život a Jack, který se po smrti své ženy protlouká životem jako člověk mnoha řemesel, musí uznat, že mu něco dluží. Netrvá to ale dlouho a sám zjistí, že tam, kde zákon nemá čisté ruce, se některé dluhy splácejí opravdu těžko.

Podle knih s Jackem Irishem byla natočená brilantní televizní série s Guyem Pearcem v hlavní roli.

PETER TEMPLE
Jeden z nejuznávanějších současných australských autorů detektivek se narodil v roce 1946 v Jižní Africe. V roce 1982 se přestěhoval do Melbourne, kde se živil zejména jako novinář a pedagog. Proslavil se však až o něco později svými romány, a to především čtyřmi krimi thrillery se svérázným soukromým vyšetřovatelem Jackem Irishem (Staré dluhy, Temný příliv, Konec světa, Bílý pes). Čeští čtenáři znají také detektivku Drsné pobřeží (za niž Temple obdržel jako první Australan prestižní britské ocenění Gold Dagger) a její volné pokračování Pravda. Autorovy knihy byly přeloženy do více než dvaceti jazyků, získaly řadu dalších cen a série s Jackem Irishem se dočkala filmové a seriálové podoby s Guyem Pearcem v hlavní roli. Peter Temple žil až do své předčasné smrti v roce 2018 s manželkou Anitou a synem Nicholasem v australském Ballaratu.

JAN DOLANSKÝ
Jan Dolanský je český herec a dabér. Narodil se v Hradci Králové, ale v 8. ročníku se přestěhoval s rodinou do Prahy. V roce 1997 absolvoval na Pražské konzervatoři v oboru herectví. Svou kariéru zahájil v Divadle Komedie, kde působil do roku 2002. V letech 2003–2014 byl členem činoherního souboru Národního divadla v Praze. Také působí jako dabér, propůjčil hlas třeba Bilbu Pytlíkovi v trilogii Hobit nebo třeba Philipu J. Fryovi v seriálu Futurama, Richiemu v seriálu Krok za krokem. Své zkušenosti v poslední době uplatňuje také při načítání audioknih. Na divadelních prknech vystupuje v Divadle Palace, Na Fidlovačce a v představeních divadla Verze. Jeho manželkou je od roku 2020 česká herečka Lenka Vlasáková, s níž má tři děti.

BAD DEBTS: Copyright © 1996 Peter Temple

Audiokniha Staré dluhy, autor Peter Temple, překlad Robert Čapek. Čte Jan Dolanský, režie Jakub Tabery.

více

Série Jack Irish

Obálka audioknihy Staré dluhy
Staré dluhy

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma