Obálka audioknihy Analfabetka, která uměla počítat

Analfabetka, která uměla počítat

Jonas Jonasson

Interpret: Martin Stránský
Vydavatel: Panteon
Vydáno: 2014

Nombeko začala pracovat v pěti letech jako vynašečka latrín na předměstí Johannesburgu, v deseti letech osiřela. Nic nenasvědčovalo tomu, že by neměla prožít svůj život v jedné z chatrčí největší chudinské čtvrti světa a pak tu předčasně umřít, nikým nepostrádaná. To by ale nebyla Nombeko - analfabetka, která uměla počítat.
Osud i její talent ji zavedou až do mezinárodní politiky, na druhou stranu zeměkoule, ke dvěma identickým a zároveň velmi odlišným bratrům. Během jejího dobrodružného putování se jí podaří zamotat hlavu agentům nejobávanější tajné služby nebo být unesená ve špinavém náklaďáku na převoz brambor. A tím to zdaleka nekončí...

Jonassonův první román Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel se záhy po vydání stal čtenářským hitem a dva roky po sobě nejprodávanějším švédským románem. Přeložen byl do 40 jazyků. Fenomenální úspěch sklízí v mnoha zemích světa, včetně Česka, kde se dosud prodalo přes 50 000 výtisků.

"Grandiózní příběh, který ve srovnání se "Staříkem" nezaostává ani nápady překračujícími veškeré hranice, ani bizarními zvraty a ani nezapomenutelným půvabem."
Die Welt

"Analfabetka, která uměla počítat" je stejně nádherně ironická a vtipná jako Jonassonův debutový román "Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel".
Guardian

"Analfabetka" je skvělý román pro dobrou náladu, který stále a stále překvapuje nepředvídatelnými příhodami. Zvláštní talent Jonase Jonassona nespočívá jen ve velkém umění vyprávět, ale opírá se také o schopnost dát svému příběhu další rozměr.
Die Zeit

DRŽITEL OCENĚNÍ AUDIOKNIHA ROKU 2014 - CENA POSLUCHAČŮ
Titul zvítězil v kategorii Cena posluchačů v rámci vyhlašování výročních cen Audiokniha roku 2014, které jsou udělovány vydavatelům a tvůrcům audioknih s cílem ocenit produkci kvalitních českých audioknih a motivovat tak vydavatele v jejich činnosti.

Analfabetka, která uměla počítat - audiokniha obsahuje druhý román, jehož autorem je Jonas Jonasson, autor bestselleru Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Čte opět výborný Martin Stránský.