Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Cizinci v noci

Cizinci v noci

Kent Haruf

Délka: 4 h 10 min
Interpret: Dana Syslová
Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 235 MB

Jednoho večera navštíví Addie Moorová svého souseda Louise Watterse.

Oba již před lety ovdověli a jejich životy na malém městě plynou ve stereotypech, které chabě vyplňují prázdnotu. Rozhodnou se nebrat ohledy na to, co si pomyslí ostatní, a začnou se scházet. V nočních rozhovorech poodhalují jeden druhému svou minulost, bolesti, touhy a ztracené lásky. Stávají se z nich dobří přátelé, později i milenci, náhle si připadají jako lidé, kteří mají konečně štěstí. Addiin syn je však kategoricky proti jejich vztahu a dá matce ultimátum, které nelze brát na lehkou váhu.

Americký spisovatel Kent Haruf psal svou křehkou novelu vážně nemocný s vědomím, že se jejího vydání již nedočká, a vložil do ní vlastní touhu po životě a lásce a smířlivou radost z krátkých momentů štěstí.

Copyright © 2015 by Kent Haruf Recorded by arrangement with Alfred A. Knopf, an imprint of The Knopf Doubleday Group, a division of Penguin Random House LLC

(P) 2018 AudioStory s.r.o. Překlad: Alena Schnelling. Scénář: Daniel Tůma. Režie: Jindřiška Nováková. Hudba: Daniel Tůma a Ondřej Timpl. Záznam zvuku, střih, mixáž, mastering: Ivan Mikota. Natočeno ve zvukovém studiu DAMU v Praze. 43 kapitol, celková stopáž: 4 hodiny, 9 minut.
Fotografie na titulu: Netflix, © 2017. Fotografie uvnitř obalu: archiv AudioStory.

Audioknihu podle křehké novely Kenta Harufa Cizinci v noci citlivě načetli Dana Syslová a Jaromír Meduna. Ve filmovém zpracování Our Souls at Night z roku 2017 si zahráli Robert Redfor a Jane Fonda.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma