Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Anatomie skandálu

Anatomie skandálu

Sarah Vaughanová

Délka: 12 h 44 min
Interpret: Josef Kaluža
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 718 MB

Audiokniha Anatomie skandálu je thriller na choulostivé téma. Když je James obviněn z dávného zločinu, manželka Sophie se postaví na jeho stranu. Na opačné straně barikády je právnička Kate. Vypluje nakonec pravda na povrch? Napsala Sarah Vaughanová. Čtou Josef Kaluža, Alžběta Mahdalová, Pavla Gajdošíková, Magdalena Tkačíková, Sylvie Krupanská.

Je možné, že ani po dvanácti letech manželství o svém partnerovi nevíte vše?

Sophie navzdory svému privilegovanému původu dobře ví, že její život není nedotknutelný. A na vlastní kůži to pocítí, když je její pohledný, veřejně známý a milující manžel James obviněn z hrozného zločinu. Sophie sice moc dobře ví, jak snadno se může potěšení zvrhnout v tragédii, ale je si jistá, že je její muž neviný a snaží se svou rodinu ochránit.

Kate, na druhou stranu, je právnička stojící na straně obžaloby. Přestože moc dobře ví, že u soudu vyhrává ten s pádnějšími argumenty, snaží se vždy pátrat po pravdě. A zrovna v Jamesově případě věří, že je vinen a hodlá to také dokázat.

Kdo má pravdu? Vyhraje zase jednou svět privilegovaných a mocných nad spravedlností?

SARAH VAUGHANOVÁ
Po studiu angličtiny se Sarah Vaughanová začala věnovat žurnalistice na škole v Oxfordu. Po stáži u Press Association celých jedenáct let pracovala jako reportérka pro deník The Guardian, odkud odešla na volnou nohu. Spisovatelkou se stala ve stejném týdnu, kdy oslavila své čtyřicáté narozeniny a beletrii se věnuje dodnes. Nyní má na kontě již tři romány, které píše ze svého domu v Cambridgi, kde žije se svým manželem a dvěma dětmi.

JOSEF KALUŽA
Rodák z Frýdku-Místku neměl k divadlu moc jednoduchou cestu. Po čtyřech letech Strojní průmyslovky a neúspěšných přijímačkách na JAMU se až poté přihlásil na konzervatoř – takže zpátky na střední. Odtamtud hned po maturitě získal angažmá v divadle v Opavě, následně v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, a nakonec se usídlil v Komorní scéně Aréna, kde hraje již od července 2004.

ALŽBĚTA MAHDALOVÁ
Vystudovala JAMU, obor činoherní herectví. Od absolvování této školy působila v Divadle letí, Národním divadle Brno, Divadle Polárka a Hoffmannově divadle. Od roku 2005 je ale stálou členkou Slováckého divadla. Je držitelkou několika cen Kolombína.

PAVLA GAJDOŠÍKOVÁ
Tuto herečku můžou znát hlavně diváci ostravského Divadla Petra Bezruče. Patří k velkým talentům nejmladší herecké generace. Stala se součástí mnoha úspěšných inscenací, jako jsou Strýček Váňa (Soňa), Pěna dní (Myška) nebo Romeo a Julie (Julie). K divadlu ji podle jejich slov přivedla spíše náhoda, která poté vyústila k přihlášce, a úspěšném absolvování na Janáčkově konzervatoři.

MAGDALENA TKAČÍKOVÁ
Je absolventkou herectví na JAMU. Již v průběhu studia si ve Slezském divadle v Opavě zahrála roli Julie v inscenaci Romeo a Julie. Od roku 2010 získala angažmá v Národním divadle v Brně a občas hostuje také v Divadle na Vinohradech a dalších. Hraje v několika studentských filmech, ale i v televizním filmu Stín smrtihlava a seriálu Policie Modrava. Vystupovala také v televizním pořadu Záhady Toma Wizarda. My jsme si oblíbili její hlas, proto pro nás momentálně nahrává i audioknihy.

SYLVIE KRUPANSKÁ
Vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou v Praze a první angažmá dostala v Západočeském divadle v Chebu. Tam za roli Agnes v inscenaci Agnus dei získala taky cenu Foibos. Za své hraní byla dvakrát nominovaná i na cenu Thálie a umístila se v Cenách Alfréda Radoka a Cenách divadelní kritiky. Krom divadelních rolí přijímá ale i ty televizní a nově si ji můžeme poslechnout také jako interpretku audioknih.

Anatomy of a Scandal © Sarah Vaughan Ltd, 2018. Jacket art © Tomazi / Vetta Collection / Getty Images. Design art © Simon & Schuster UK Ltd. Translation © Alžběta Kalinová, 2018.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma