Obálka audioknihy Vůdcové, myslitelé, hrdinové

Vydavatel: Audiotéka, Práh
Vydáno: 2020

HLEDÁNÍ GENIALITY V ESEJÍCH WALTERA ISAACSONA

Od autora světových bestsellerů Steve Jobs a Leonardo da Vinci. Doplněno o unikátní předmluvu, kterou Isaacson v roce 2020 napsal jen pro české vydání knihy.

V této sbírce esejů se vynikající novinář a oceňovaný životopisec Walter Isaacson zamýšlí nad tím, co se všichni můžeme naučit od Benjamina Franklina, Alberta Einsteina, Billa Gatese, Henryho Kissingera, Ronalda Reagana, Michaila Gorbačova, Hillary a Billa Clintonových, Madeleine Albrightové a mnoha dalších významných osobností.

V audioknize Vůdcové, myslitelé, hrdinové Isaacson rovněž vysvětluje, proč se rozhodl stát spisovatelem, řeší, s jakými nástrahami digitálního věku se musí vypořádat moderní žurnalistika, a skládá láskyplný hold svému rodnému městu New Orleans, které v srpnu 2005 zdevastoval hurikán Katrina.

WALTER ISAACSON
Walter Isaacson, narozený v roce 1952 v New Orleans, je americký novinář a spisovatel. Svou kariéru začal jako novinář v londýnských Sunday Times, kde se později stal politickým dopisovatelem a poté editorem. V roce 2001 se stal ředitelem prestižní televizní stanice CNN. Kromě životopisu Alberta Einsteina je autorem biografie amerického prezidenta Benjamina Franklina nebo ostříleného politika a diplomata Henryho Kissingera. Jeho nejznámější knihou je životopis Steva Jobse a jedná se o jedinou autobiografii, na které se Steve Jobs podílel.

JIŘÍ SCHWARZ
Herec a dabér se narodil v Praze, kde také vystudoval Státní konzervatoř. Po jejím ukončení získal v letech 1980-1982 angažmá ve Státním divadle v Ostravě a v letech 1982 až 1991 ve Švandově divadle. Od 90. let vystupuje v Městských divadlech pražských. Hrál také v mnoha televizních filmech, pohádkách a seriálech. Díky svému charismatickému hlasu se úspěšně věnuje dabingu a načítání audioknih.

Audiokniha Vůdcové, myslitelé, hrdinové obsahuje příběhy významných světových osobností. Autor Walter Isaacson, překlad Tomáš Jeník. Čte Jiří Schwarz, režie Miloš Vrána.