Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Čeho před smrtí nejvíce litujeme

Čeho před smrtí nejvíce litujeme

Bronnie Ware

Délka: 10 h 58 min
Interpret: Jana Štvrtecká
Vydavatel: Portál, Tympanum
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 619 MB

Setkání s lidmi, jimž perspektiva blízké smrti naléhavě otevřela palčivá osobní témata a možná trochu pozapomenuté hodnoty, proměnila i její vlastní život. Rozhovory s umírajícími naznačily několik hlavních směrů lítosti – kéž bych měl odvahu žít opravdu podle sebe, ne podle očekávání druhých, kéž bych tolik nepracoval, kéž bych měl odvahu vyjádřit své city, kéž bych si udržel vztahy se svými přáteli, kéž bych si dovolil být šťastnější… Příběhy lidí loučících se se životem se prolínají s osobním příběhem autorky, která se díky nim učí vnitřně svobodnému životu v přítomnosti.

BRONNIE WARE:
Australská písničkářka, spisovatelka, textařka, učitelka psaní písňových textů. Prošla řadou zaměstnání, několik let se věnovala paliativní péči. Miluje vyrovnanost, jednoduchý život, zdravé jídlo a vstávání za zpěvu ptáků. Své úvahy o tom, čeho umírající lidé nejvíce litují, poprvé sdílela v článku na blogu v roce 2009. Článek se rychle rozšířil a v roce 2012 už ho přečetlo na 8 milionů lidí. V roce 2011 jej pak přetvořila v knihu Čeho před smrtí nejvíc litujeme, která byla přeložena do 27 jazyků a stala se světovým bestsellerem. O dva roky později pak následovala další kniha Rok pro změnu (Portál, 2015).

JANA ŠTVRTECKÁ:
Od roku 1994 je členkou činohry Národního divadla v Brně, kde ztvárnila řadu výrazných rolí (Poprask na laguně, Zločin a trest, Pohádka máje, Treperendy, Sen noci svatojánské, Krvavá svatba a další). Působí také jako pedagožka na Divadelní fakultě JAMU, kde vyučuje techniku jevištní mluvy a umělecký přednes. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem, dvakrát byla nominována na cenu v anketě Neviditelný herec. V roce 2016 obdržela dabingovou cenu Františka Filipovského za roli Vandy ve filmu Venuše v kožichu. Pravidelně každý týden načítá komentáře k televiznímu pořadu Autosalon. Pro Tympanum načetla audioknihu Lorny Byrneové Schody do nebe.

Nahrávka vznikla podle knihy Bronnie Ware Čeho před smrtí nejvíce litujeme vydané nakladatelstvím Portál v roce 2012. Copyright © Bronnie Ware, 2011. Z anglického originálu The Top Five Regrets of the Dying: A Life Transformed by the Dearly Departing, vydaného nakladatelstvím Balboa Press, A Division of Hay House v roce 2011, přeložila Linda Bartošková. Translation © 2012 by Linda Bartošková. Čte Jana Štvrtecká. Hudba Jan Šikl. Režie, zvuk a mastering Jiří Lukášek. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo nakladatelství Portál ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum v únoru 2019. www.tympanum.cz. . www.portal.cz.

Čeho před smrtí nejvíce litujeme. Audiokniha čerpá z osobní zkušenosti autorky, která několik let působila v paliativní péči. Napsala Bronnie Ware, čte Jana Štvrtecká.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma