Obálka audioknihy Přípitek s vrahem

Interpret: Norbert Lichý
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2021

Podle známých kriminálních případů ze sedmdesátých a osmdesátých let, které se odehrály v různých krajích republiky, napsal zkušený autor I. M. Jedlička napínavé povídky, jejichž interpretace se ujal herec Norbert Lichý. Deset detektivních příběhů spojuje zkušený vypravěčský styl a dokonalá znalost policejních postupů. Řada z těchto zločinů kdysi doslova "otřásla" Československem a pátrání kriminalistů přineslo mnoho šokujících zjištění.

Četba Norberta Lichého, oceňovaného audioknižního interpreta, má spád a vtahuje posluchače do děje. Závěrečná povídka Zločin podle rovnice je literárním zpracováním známého případu hrůzného nálezu torza ženského těla ve Vltavě z roku 1951. Okolnosti tohoto případu později inspirovaly i tvůrce epizody Kvadratura ženy ze seriálu Třicet případů majora Zemana.

OBSAH:
1. Přípitek s vrahem (1973)
2. Tři uplakané ženy (1975)
3. Zlá chvíle Eriky Nielsenové (1978)
4. Pane, já jsem vdova (1981)
5. Když maškary odešly (1976)
6. V zahrádkářské kolonii (1977)
7. Cestou do jeskyně (1985)
8. Zločin na sto jedno procento (1974)
9. Adamové letních nocí (1975)
10. Zločin podle rovnice (1951)

Audiokniha Přípitek s vrahem obsahuje deset slavných českých kriminálních příběhů. Autor Ivan Milan Jedlička, čte Norbert Lichý.