Obálka audioknihy Takový sníh už nepadá

Takový sníh už nepadá

Ilja Kučera ml.

Interpret: Roman Štolpa
Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2014

Herec Roman Štolpa v něm čte povídky ze stejnojmenné knížky prozaika a publicisty Ilji Kučery ml. (vnuka příbramského básníka Fráni Kučery) za doprovodu písní rockového šansoniéra Ravena. Pořadem provází autor. V průběhu večera bude slavnostně pokřtěno audio CD s vybranými povídkami z této knížky, rovněž v podání Romana Štolpy. V jednotlivých povídkách autor vypráví humorné i poetické příběhy o svém otci, v nichž se jednak vrací k jeho historkám o studentských časech, ochotnických letech na rodném Příbramsku či sedmatřicetiletém působení v Československém rozhlase, jednak svého otce popisuje jako svérázného tatínka a dědečka otevřeného všem krásám života. Knihu vydalo v listopadu 2013 nakladatelství Jalna, v audioknižní podobě vyšlo v říjnu 2014 ve vydavatelství Tebenas.

Obsah:
1. Úvod
2. Pod palbou kaťuší
3. A já ti říkám, že hoří!
4. Ten náš pitomec, to je ale blbec
5. Tenkrát v době senoseče
6. Rada Vacátko by se divil
7. Pán přijel údolím Slivenu
8. Takový sníh už nepadá

Ilja Kučera ml. - prozaik, novinář, rozhlasový redaktor a moderátor, známý především z oblasti hudební publicistiky. Po nedokončených studiích fakulty žurnalistiky se v 80. letech věnoval především hudbě jako rockový muzikant a textař. Od počátku 90. let publikoval prakticky ve všech tuzemských hudebních časopisech, je autorem a moderátorem rozhlasových, hudebních i slovesných pořadů, v současnosti především pořadů Českého rozhlasu Noční proud a Divadlo pro vaše uši. Na svém kontě má čtyři beletristické knihy, dvě hudební monografie a společně s Jaroslavem Panenkou tři knižní tituly z oblasti hudebního divadla. (www.iljakucera.cz)

Roman Štolpa – herec a režisér, vystudoval herectví v roce 1986 na brněnské JAMU. Poté působil v angažmá v Hradci Králové, v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v pražském Rokoku. V roce 1992 začal studovat režii na pražské DAMU, spolupracoval s Petrem Novotným na muzikálech Evita a Řek Zorba, jako režisér uvedl inscenace v divadlech v Mostě, Pardubicích, v Praze či Mladé Boleslavi. Jako herec má za sebou řadu divadelních i televizních inscenací včetně televizních seriálů.

Raven – zpěvák, skladatel, textař, multiinstrumentalista a producent, zahájil svou muzikantskou dráhu už jako teenager coby folkový písničkář a rockový klávesista. Později prošel skupinami jako Krausberry a Nasycen, aby se v 90. letech vydal na sólovou dráhu. Na svém kontě má šestici sólových alb, mezi lety 2005 – 2010 byl rovněž členem skupiny Neřež. V současnosti je opět frontmanem znovuobnovené formace Nasycen. (www.raven-web.cz)

Takový sníh už nepadá - audiokniha obsahuje povídky, jejichž autorem je Ilja Kučera ml. Čte Roman Štolpa.