Obálka audioknihy Vetřelec - Probuzení

Vydavatel: Baronet
Vydáno: 2016

NOVÝ PŘÍBĚH ODEHRÁVAJÍCÍ SE MEZI FILMY VETŘELEC A VETŘELCI
Hluboký vesmír… Tajemné, neprobádané místo, skrývající netušené záhady a nepředstavitelná nebezpečí. A lidstvo coby nepatrná kapička v tom gigantickém oceánu se houževnatě snaží prozkoumat jeho mystéria a pochopit jeho zákonitosti.
Sedmatřicet let poté, co Ellen Ripleyová, třetí důstojnice obchodní nákladní lodi Nostromo, svedla svou vítěznou bitvu s krvelačným mimozemským organismem a ponořila se do hyperspánku, ještě pořád pluje nekonečným mezihvězdným prostorem. Není to ale náhoda, co jí postaví do cesty těžební loď Marion, a není to záchrana, co ji čeká po probuzení. Naopak, její nejtemnější noční můry jako by se probudily spolu s ní…

Pavel Rímský (1949)
Po studiích na JAMU získal angažmá v divadle v Hradci Králové, později vystupoval v divadle Dílna 24, které bylo trnem v oku tehdejšímu režimu. Účinkoval v mnoha oblastních i pražských divadlech, například v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Městských divadlech pražských, Realistickém divadle (dnešní Švandovo divadlo) i v Divadle v Dlouhé. Od roku 1997 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Filmoví diváci jej znají z rolí ve filmech Colette, Zemský ráj to napohled, Hanele či Učitel tance, ale i z televizních filmů a seriálů jako Četnické humoresky, Dobrodružství kriminalistiky nebo Ulice. Díky svému charakteristickému hlasu se uplatnil také v dabingu (např. major Sidney Theodore Freedman v seriálu M*A*S*H).

Vetřelec - Probuzení - audiokniha obsahuje sci-fi příběh, jehož autorem je Tim Lebbon. Čte Pavel Rímský.