Psohlavci

Interpret: Václav Knop
Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2020

Audiokniha Psohlavci obsahuje příběh statečných chodských vesničanů, kteří v 17. stol. bojovali za svá práva, sociální spravedlnost a národní svobodu. Autor Alois Jirásek. Čte Václav Knop.

Bezpečnost českých hranic na Šumavě zajišťovali již od čtrnáctého století Chodové. Byli to drsní hraničáři, kteří se nebáli obětovat život pro dobro státu. Za jejich služby a odvahu jim panovníci udělovali mnoho různých práv a výsad. Například byli poddáni jen králi a nemuseli plnit robotní povinnosti.

Po nešťastné bitvě na Bílé hoře se poměry radikálně změnily. Chodské pohraničí koupil Volf Vilém Lamminger, řečený Lomikar, kterého práva a svobody hrdých horalů nezajímaly. A tady narazila kosa na kámen. Vybuchla vzpoura vedená odvážným Janem Sladkým Kozinou...

Některé stopy mohou být ve snížené kvalitě.