Obálka audioknihy Veselé příběhy města Kocourkova

Interpret: František Filipovský
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

Předlohou pro naši nahrávku byla kniha Ondřeje Sekory Kronika města Kocourkova. Kocourkov je město proslulé svými komickými obyvateli, kteří si počínají vždy a za všech okolností velmi legračně.. Jejich neuvěřitelné příběhy pobavily již několik generací čtenářů a v našem případě posluchačů.
S úsměvem na tváři se od skvělého vypravěče Františka Filipovského dozvíte, jak Kocourkovští stavěli radnici, chytali světlo, sázeli sůl a mnoho jejich dalších legračních příhod. Kocourkovští občané i se svým starostou totiž dokáží i ty nejobyčejnější věci zašmodrchat tak směšně, že rozesmějí každého, kdo se rozhodne toto město plné "chytráků" poznat.

Kocourkov vznikl pravděpodobně v ústním podání a z něj se později dostal do literatury. U nás patří ke klasice kocourkovského žánru kniha Ondřeje Sekory Kronika města Kocourkova, autor při tom vzpomíná, že první historky o Kocourkově slyšel v dětství od svého otce.

Obsah:
1. Otevření kocourkovské radnice
2. Zvaní pana knížete
3. Kocourkovští chytají světlo
4. Lov na medvěda
5. Zkoušení stříkačky
6. Jak roste sůl
7. Kobylí vejce
8. Krmení býka

Veselé příběhy města Kocourkova - známé svérázné městečko Kocourkov, které Ondřej Sekora popsal ve své kronice, je proslulé svými neohrabanými a poněkud komickými obyvateli, jejichž počínání vyvolává úsměv. Jejich příběhy na této audioknize předčítá František Filipovský.