Obálka audioknihy Vzpomínka zvaná říše

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2022
Série: Teixcalaan díl 1

Velvyslankyně Mahit Dzmare po příjezdu do centra mezihvězdné Teixkalánské říše zjistí, že její předchůdce, dřívější velvyslanec malé, ale vášnivě nezávislé těžební stanice, je mrtev. Nikdo však nechce přiznat, že jeho smrt nebyla náhodná — ani to, že v období nestability, jež nejvyšší patra císařského dvora nedávno zachvátila, může být Mahit další na řadě.

Mahit musí zjistit, kdo za vraždou stojí, ochránit svou stanici před teixkalánskou dravou rozpínavostí a sama vyváznout živá. Manévruje přitom cizí kulturou, která nabízí až příliš mnoho svodů, rozehrává vlastní intriky a skrývá nebezpečné technické tajemství, které může předznamenat zánik stanice a jejího způsobu života — nebo ji zachránit před zničením.

Vítěz prestižní ceny HUGO 2020 v kategorii nejlepší román volené samotnými fanoušky žánru sci-fi!

Nominace na cenu Nebula a Locus 2019,

Nejlepší science-fiction kniha roku 2019 dle deníku Guardian i na Goodreads a další ocenění.

ARKADY MARTINEOVÁ
Vlastním jménem AnnaLinden Wellerová, je autorka sci-fi, historička byzantské říše a urbanistka. Pod oběma jmény píše o zahraniční politice, rétorice, propagandě a okrajových oblastech světa. Martineová vyrůstala v New Yorku a nějakou dobu žila v Turecku, Kanadě a Švédsku. Nyní bydlí se svou ženou, autorkou Viviane Shawovou, v Baltimoru. Za knihu Vzpomínka zvaná říše, která je jejím debutem, získala cenu Hugo za nejlepší román roku 2020.