Obálka audioknihy Ostrov žen moře

Interpret: Ivana Milbachová
Vydavatel: Audiotéka, Jota
Vydáno: 2021

Ostrov žen moře vypráví osudy Mi-dži a Jong-suk, dvou dívek, které patří k jednomu z mnoha výlučně ženských potápěčských společenství na korejském ostrově Čedžu. Po stovkách ponorů a letech přátelství Mi-džu a Jong-suk rozdělí vnější síly, které nemohly nijak ovlivnit. Dlouhá desetiletí – počínaje japonskou kolonizací ve 30. a 40. letech přes druhou světovou válku a korejskou válku až po éru všudypřítomných mobilů a neoprenů – mezi oběma ženami přetrvává výjimečně blízký vztah, i když přátelství postupně vystřídá nenávist a vina, aby nakonec dospěly ke smíření a odpuštění.

Román přináší vhled do jedinečné a neopakovatelné kultury ostrovního společenství, v němž mají hlavní slovo ženy, které se věnují nebezpečné fyzické práci pod hladinou i na souši, zatímco jejich manželé pečují o děti.

LISA SEE
Lisa See se narodila v Paříži, ale vyrostla v Los Angeles. Žila s matkou, taktéž spisovatelkou, ale mnoho času strávila také s otcovou rodinou, která pocházela z Číny, což velmi ovlivnilo její dílo. Pracovala pro Publishers Weekly, psala také články pro Vogue, Self, More a další tištěná média. Je autorkou více než desítky knih, které byly přeloženy do 39 jazyků a získaly mnohá ocenění.

IVANA MILBACHOVÁ
Výborná česká dabérka. V roce 2013 získala Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Prezidentské volby. Svůj hlas propůjčila Dr. Quinnové ve stejnojmenném seriálu.

Nahrávka vznikla podle knihy Lisy See Ostrov žen moře vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2021. Translation rights arranged by the Sandra Dijkstra Literary Agency. All Rights Reserved. Copyright © Lisa See, 2019. Z anglického originálu The Island of Sea Women vydaného v roce 2019 nakladatelstvím Scribner, imprint Simon & Schuster, Inc., New York přeložila Petra Andělová. Translation © Petra Andělová, 2021. Design obálky © Veronika Cágová.

Audiokniha Ostrov žen moře obsahuje příběh o přátelství nezlomných žen a dramatických dějinných událostech, které zasahují do jejich životů. Autor Lisa See, překlad Petra Andělová. Čte Ivana Milbachová, režie Ondřej Černý.