Obálka audioknihy Nápad za miliardu

Interpret: Filip Švarc
Vydavatel: Voxi
Vydáno: 2022

Z NULY AŽ NA VRCHOL. DESET PŘÍBĚHŮ ÚSPĚŠNÝCH ČESKÝCH STARTUPŮ A JEJICH ZAKLADATELŮ

Ještě před čtyřicítkou zažili mezinárodní úspěch ve světě byznysu. Tomáš Čupr, Josef Průša, Simona Kijonková a další osobnosti stojící za úspěšnými českými startupy, jejichž hodnota překročila hranici miliardy korun. O čem snili v dětství? Co je žene dál? Jak se poučili ze svých nezdarů? Sbírku soukromých i profesních příběhů doplňují rady a tipy, které jednotlivým podnikatelům a jejich firmám pomohly dostat se až na vrchol.

Autor Michael Mareš si pro svou knihu záměrně vybral odvětví technologických startupů, protože ho jako novinář posledních téměř patnáct let pozorně sleduje. Za tu dobu úspěšné startupisty poznal opravdu zblízka, během četných rozhovorů probíral jejich život, kariéru i pohled na svět. Hodně času strávil také povídáním s jejich kolegy, spolupracovníky, kamarády, konkurenty či rodinnými příslušníky. Podařilo se mu tak podrobně popsat osobní i byznysovou dráhu lidí, kteří stojí za vznikem těchto firem, značek a společností: Slevomat, DámeJídlo, Rohlík.cz, Socialbakers, Time is Ltd., Livesport, Productboard, Ytica, Zoom International, Kiwi.com, Zásilkovna, ShipMonk, Beat Games, Prusa Research.

MICHAEL MAREŠ
Narodil se v roce 1984 v Ústí nad Orlicí, od roku 1999 žije v Praze. Vystudoval Arcibiskupské gymnázium a mediální studia na Fakultě sociálních věd UK. V rámci vysokoškolských výměnných pobytů strávil rok v Aarhusu na prestižní Danmarks Journalisthøjskole a také semestr v USA na State University of New York. Ještě během vysoké školy začal pracovat v Hospodářských novinách, v roce 2011 se stal členem zakládající redakce české verze magazínu Forbes. Dělal řadu profilových rozhovorů s významnými osobnostmi byznysu i společenského dění, například s Jaromírem Jágrem, Petrou Kvitovou, Karlem Komárkem, Robertem Kynclem nebo Ivo Lukačovičem. Měl také na starosti vedení technologického čtvrtletníku Forbes Next a projekt 30 pod 30. Publikoval i v zahraničí – jeho články vyšly například v tištěných amerických magazínech Forbes a Newsweek. V létě 2020 odešel pracovat do společnosti Livesport, kde se na manažerské pozici věnuje rozvoji a expanzi platformy FlashNews. Je ženatý a má dvě děti.

Audiokniha Nápad za miliardu, autor Michael Mareš, čte Filip Švarc a Kristýna Skružná.