Obálka audioknihy Mezi tiárou a orlicí II

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Série: Mezi tiárou a orlicí

Příběh prvního českého krále Vratislava I. (1073–1092)

Dramatický příběh z druhé poloviny 11. století vypráví na základě dochovaných historických pramenů o dlouhém a pohnutém životě krále Vratislava I. Ve druhém díle sledujeme mocenský vzestup druhorozeného Vratislava a jeho prudké válečné střety s ambiciozním polským knížetem Boleslavem. Vratislav se záhy stává významným hráčem evropské politiky. V mocenských sporech mezi císařem Jindřichem IV a papežem stojí vždy na straně císaře, za což si nakonec vysloužil jako první z českých knížat královskou korunu. Neméně dramatické jsou však i okolnosti jeho milostného a rodinného života. Války, dlouhé cesty i diplomatická jednání se prolínají s každodenním životem českého panovnického dvora, láskou a intrikami.

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Kladenský rodák po absolvování gymnázia vystudoval obor historie a etnografie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a vědeckou aspiranturu v Československé akademii věd obhájil v roce 1982. Od roku 2009 se věnuje výhradně spisovatelské činnosti. Dosud publikoval více než 50 vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, 20 knih vědeckých a populárně naučných (některé naučné společně s manželkou Alenou), více než 40 historických románů pro dospělé a několik knih pro mládež. Podle oficiálních statistik Národní knihovny v Praze vede už od roku 2011 žebříček našich nejčtenějších autorů. Kromě literární tvorby je také autorem dvou divadelních her a filmu Jménem krále, vystupoval v pořadu Příběhy a písničky ze středověku a spolupracuje s Českým rozhlasem. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal 7 cen čtenářů nakladatelství MOBA. Kromě literatury se rád věnuje cestování, fotografii, štípání dřeva a svému psu.

JAN HYHLÍK
Hlasatel, herec a dabér vystudoval ve své rodné Praze Divadelní fakultu AMU. Vystřídal divadla v Hradci Králové, Kolíně, Brně, Praze a Pardubicích. Od roku 1995 externě spolupracuje s Českým rozhlasem Vltava a zhruba po stejnou dobu načítá knihy pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé K. E. Macana, kde se podílel na vzniku více než 200 audioknih.

Nahrávka vznikla podle druhé části knihy Vlastimila Vondrušky Mezi tiárou a orlicí. Příběh prvního českého krále Vratislava I., vydané nakladatelstvím MOBA v Brně v roce 2006. Copyright © Vlastimil Vondruška, 2006. Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2019. Hudba Pavel Hlaváček. Remastering Tympanum, s. r. o. Obálka a úprava obalu pro CD Jan Mottl. Technický redaktor Jan Němec. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2020.

Audiokniha Mezi tiárou a orlicí II obsahuje druhou část historického románu, jehož autorem je Vlastimil Vondruška. Čte Jan Hyhlík.

Série Mezi tiárou a orlicí

Obálka audioknihy Mezi tiárou a orlicí I