Obálka audioknihy Boss Babiš

Interpret: Petr Kubes
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017

Reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře.
Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše.

Jaroslav Kmenta
Jaroslav Kmenta, narozený v Nymburce v roce 1969, je český investigativní novinář a spisovatel. V roce 1991 se stal redaktorem ČTK a od roku 1993 pracoval sedm let v deníku Mladá Fronta DNES. Mezi lety 2000 až 2003 pracoval pro Zemské noviny, deník Super, deník Impuls a časopis Instinkt. V roce 2003 se vrátil do Mladé fronty Dnes, kde působil do listopadu 2013. Za svou kariéru napsal sedm knih, které se staly bestsellery. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku.Podle titulů Padrino Krejčíř – Afričan a Padrino Krejčíř - Gangster vznikl dvoudílný film Gangster Ka.

Petr Kubes
Pochází z Olomouce. Po gymnáziu začal studovat divadelní fakultu v Praze pod vedením režiséra Luboše Pistoria a herce Jiřího Adamíry. Své první angažmá strávil v Mladé Boleslavi, poté se přesunul Městských divadel pražských, konkrétně do Divadla Rokoko, kde působil čtyři roky. Současně hostoval také v Národním divadle, v Divadle v Řeznické nebo v Divadle Minor. Od roku 2003 působí v Moravském divadle Olomouc. Vedle své divadelní práce velice rád spolupracuje s Českým rozhlasem a katedrou bohemistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. K jeho nejvýraznějším rolím, které dosud ztvárnil, patří Shakespearův Hamlet, Ibsenův Solnesse či Salieri v Shafferově Amadeovi.

Boss Babiš - audiokniha obsahuje reportážní dílo o podnikateli a politikovi Andreji Babišovi. Autor Jaroslav Kmenta. Čte Petr Kubes. Režie a zvuk Ivo Martiník.